Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Specsavers boekt recordomzet, maar arbeidsmarkt remt uitbreiding

Specsavers boekt recordomzet, maar arbeidsmarkt remt uitbreiding

MAARSSEN (ANP) - Opticien- en audicienketen Specsavers heeft het afgelopen jaar in Nederland een recordomzet geboekt. De zaken gaan goed door de groeiende vraag naar brillen, lenzen en hoortoestellen. Desondanks wordt het bedrijf geremd in de uitbreiding van het aantal winkels, omdat Specsavers net als tal van bedrijven in Nederland last heeft van de krappe arbeidsmarkt.

De opbrengsten bedroegen vorig jaar in totaal bijna 176 miljoen euro. Zo steeg de verkoop van brillen met 28 procent in vergelijking met het vorige boekjaar en de verkoop van hoortoestellen met 10 procent. Volgens Specsavers komt de stijging binnen de optiek onder meer doordat mensen die de winkels bezoeken vaker niet alleen komen kijken maar ook echt een aankoop doen. Die trend begon tijdens de coronapandemie en zet nu nog steeds door.

Maar ook Specsavers lijdt onder de krappe arbeidsmarkt. Nu de zaken goed gaan, wil directeur Remko Berkel het liefst uitbreiden. Onlangs opende het bedrijf zijn 143e winkel, in november volgt nummer 144. "Maar al onze winkels zijn van franchisenemers. Voor nieuwe vestigingen hebben we dus niet alleen een goede locatie, maar ook goede ondernemers nodig. Dat is wel een bottleneck die verdere groei belemmert."

Personeel

Voor de nieuwe winkels is het belangrijk om personeel aan te nemen, voor de huidige winkels om personeel te behouden. Daarom heeft Specsavers het salaris per 1 juli verhoogd. Ook keert het bedrijf eenmalig 500 euro uit aan zijn personeel, onder meer om werknemers tegemoet te komen in de hoge kosten voor levensonderhoud.

Alles wordt immers duurder, ook voor de klanten van Specsavers. Berkel maakt zich in het algemeen dan ook zorgen. "Vanaf september zullen we daar wel iets van gaan merken. Dan zijn de meeste mensen terug van vakantie, en zullen zij erachter komen dat de vakantie duurder was dan verwacht. In combinatie met de hogere energiekosten zullen mensen dat echt in hun portemonnee gaan voelen."

Prijzen

Ondanks de hoge inflatie, verhoogt Specsavers de prijzen van zijn producten niet. Berkel: "Ook onze kosten stijgen. Standaard huurcontracten zijn bijvoorbeeld gelinkt aan de inflatie, dus dat ga ik binnenkort terugzien. Maar we willen toegankelijk blijven voor onze klanten. Als dat betekent dat we daardoor minder winst voor lief moeten nemen, dan is dat zo."

Maar Berkel blijft hoe dan ook optimistisch, ondanks de inflatie en personeelstekorten. "We kijken continu hoe we verder kunnen groeien. Niet alleen door meer winkels te openen, maar ook door het verbeteren van bestaande winkels."

Meer uit Financieel

Greenchoice koopt zonneparken en projecten van Noors Statkraft

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Greenchoice koopt de Nederlandse zonneparken van het Noorse energiebedrijf Statkraft. Ook gaan nog te ontwikkelen projecten voor windmolens op land, zonnepanelen en batterijopslag over naar Greenchoice, maakten de bedrijven bekend.

1 uur geleden
Leen Bakker bevestigt verkoop Belgische winkels om verliezen

BRUSSEL (ANP) - Meubelwinkelketen Leen Bakker zet zijn 44 winkels in België te koop, bevestigt het bedrijf. Dat gebeurt via een procedure die bedrijven kunnen beginnen als ze het financieel zwaar hebben. De rechtbank in Antwerpen gunt de Leen Bakker-winkels bescherming tegen schuldeisers terwijl er wordt gezocht naar een nieuwe eigenaar. Eerder meldde vastgoedinvesteerder Retail Estates de stap.

1 uur geleden
Handelsdeal VS-EU 'onhoudbaar' voor Europese motorfabrikanten

BRUSSEL (ANP) - De handelsdeal tussen de Verenigde Staten en Europa schiet zwaar tekort in het beschermen van de belangen van Europese fabrikanten van motoren. Volgens de Europese Vereniging van Motorfabrikanten (ACEM) creëert het "onevenwichtige" akkoord een economisch onhoudbare situatie voor Europese fabrikanten.

2 uur geleden
Bloomberg: verscheping eerste olie uit Syrië na opheffen sancties

DAMASCUS (ANP/BLOOMBERG) - De internationale oliehandelaar Vital gaat woensdag de eerste lading olie uit Syrië verschepen sinds de westerse sancties tegen het land zijn opgeheven. Dat meldt persbureau Bloomberg. Die olie zal worden verscheept naar een raffinaderij in Italië.

2 uur geleden
LEGO lanceert recordaantal nieuwe bouwsets en boekt hogere omzet

BILLUND (ANP) - LEGO heeft over de eerste helft van dit jaar flink meer omzet geboekt. Dat had onder meer te maken met de lancering van 314 nieuwe bouwsets gedurende deze periode. Dat is een record voor het speelgoedbedrijf achter de bekende bouwsteentjes, dat inmiddels ook volwassenen weet te bereiken.

4 uur geleden
AEX licht omhoog in afwachting cijfers AI-chipbedrijf Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia die na het slot van de Amerikaanse beurshandel naar buiten komen. Op het Damrak gingen de chipfondsen ASML, Besi en ASMI tot 1,9 procent omhoog.

4 uur geleden
Leen Bakker zet tientallen winkels in België te koop na verliezen

BRUSSEL (ANP) - Meubelwinkelketen Leen Bakker zet zijn 44 winkels in België te koop. Dat gebeurt via een procedure die bedrijven kunnen beginnen als ze het financieel zwaar hebben. De rechter in België beschermt de Leen Bakker-winkels nu tegen schuldeisers terwijl het bedrijf zoekt naar een nieuwe eigenaar.

4 uur geleden