Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale zitting EU-parlement over coronamaatregelen

Speciale zitting EU-parlement over coronamaatregelen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement houdt op 16 en 17 april een speciale plenaire zitting in Brussel om te debatteren en stemmen over de noodmaatregelen van de Europese Commissie om de coronacrisis te bestrijden. Dat heeft voorzitter David Sassoli bekend gemaakt na overleg met de fractievoorzitters. Het parlement heeft de maandelijkse zittingen in Straatsburg vanwege het longvirus tot september geschrapt.

"We zullen stemmen, discussiëren en onze positie over de aanpak van de catastrofe actualiseren. De democratie gaat door", verklaart hij. "We hebben ervoor gezorgd dat de parlementariërs op afstand kunnen meedoen aan debatten, amendementen kunnen indienen en stemmen." Vorige week konden de leden voor het eerst per e-mail hun stem uitbrengen.

De commissie heeft onder meer voorgesteld al het ongebruikte geld in fondsen op de EU-begroting te gebruiken om lidstaten te helpen. Daar moet het parlement mee instemmen.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

1 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

2 uur geleden
Protesten Albanië houden aan, politie slaags met demonstranten

TIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.

4 uur geleden
1.200 arrestaties en 150 politieagenten gewond in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.

5 uur geleden
Ambassadeur VS roept Israël op tot vervolgen kolonisten om geweld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".

6 uur geleden
Brandende toren stadhuis Franse Limoges stort in

LIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.

7 uur geleden
Zelensky: VS werken aan ontmoeting met Moskou

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.

8 uur geleden