Speciale zitting EU-parlement over coronamaatregelen
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement houdt op 16 en 17 april een speciale plenaire zitting in Brussel om te debatteren en stemmen over de noodmaatregelen van de Europese Commissie om de coronacrisis te bestrijden. Dat heeft voorzitter David Sassoli bekend gemaakt na overleg met de fractievoorzitters. Het parlement heeft de maandelijkse zittingen in Straatsburg vanwege het longvirus tot september geschrapt.
"We zullen stemmen, discussiëren en onze positie over de aanpak van de catastrofe actualiseren. De democratie gaat door", verklaart hij. "We hebben ervoor gezorgd dat de parlementariërs op afstand kunnen meedoen aan debatten, amendementen kunnen indienen en stemmen." Vorige week konden de leden voor het eerst per e-mail hun stem uitbrengen.
De commissie heeft onder meer voorgesteld al het ongebruikte geld in fondsen op de EU-begroting te gebruiken om lidstaten te helpen. Daar moet het parlement mee instemmen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
5 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
6 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.
11 uur geleden