Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale VN-gezant voor Soedan houdt ermee op

Speciale VN-gezant voor Soedan houdt ermee op

NEW YORK (ANP/DPA) - De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Soedan, Volker Perthes, heeft de Veiligheidsraad gezegd dat hij zijn functie wil neerleggen. De Soedanese machthebbers hebben hem in juni tot persona non grata verklaard. Volgens Perthes zakt het land weg in een burgeroorlog. Nu hij het land niet meer in mag, kan hij zijn rol niet meer vervullen.

In april zijn de strijdkrachten onder leiding van de machthebber generaal Abdel Fattah al-Burhan in gevecht geraakt met een grote speciale eenheid, de Rapid Support Forces (RSF) van de tweede man van het land, militieleider en zakenman generaal Mohammed Hamdan Daglo. De machtsstrijd tussen de twee generaals gaat onverminderd door. Die heeft ook etnische aspecten waardoor vooral veel bloed vloeit in de westelijke en centrale regio's Darfur en Kordofan.

Perthes was VN-gezant sinds 2021 en zette zich als bemiddelaar in om de talrijke belangengroepen en partijen op een koers naar een democratische staatsvorm te krijgen. Die staatsvorm werd in 1989 door een militaire staatsgreep afgeschaft.

Meer uit Buitenland

Merz pleit tijdens partijcongres voor eenheid binnen CDU

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.

21 minuten geleden
Duitse minister eist vrijlating correspondent in Turkije

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.

37 minuten geleden
Duterte niet bij hoorzittingen van Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.

38 minuten geleden
Geen verbod op radicaal-rechtse mars in Lyon na dood activist

LYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.

2 uur geleden
Onderzoek in voormalige woning ex-prins Andrew voortgezet

WINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.

3 uur geleden
Oppositiepoliticus Venezuela vrij na goedkeuring amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.

4 uur geleden
Venezolaans parlement keurt omstreden amnestiewet unaniem goed

CARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.

4 uur geleden