Speciale mars voor supporters van Oranje voor achtste finale EK
MÜNCHEN (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal kunnen dinsdag vlak voor de achtste finale tegen Roemenië op het EK toch deelnemen aan een fanmars. De KNVB heeft een alternatieve optocht geregeld omdat het zo'n twee uur lopen is vanaf het centrum van München naar de Allianz Arena, waar het duel om 18.00 uur begint.
De fanmars begint om 12.00 uur bij het Olympia-Eissportzentrum en eindigt om 13.00 uur bij de fanzone bij het Olympiapark. Daar treden Yves Berendse en Joel Borelli op. Vervolgens worden supporters met bussen naar de Allianz Arena vervoerd. De fanzone is ook bedoeld voor Roemeense fans, onder het motto: voetbal verbindt.
De KNVB verwacht dat 10.000 tot 15.000 supporters naar München komen voor de achtste finale tegen Roemenië op het EK. Minimaal 7000 Oranjefans hebben een kaartje voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena. De drie groepsduels van Oranje op de Europese eindronde trokken ruim 40.000 Nederlandse supporters naar Hamburg, Leipzig en Berlijn.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
44 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
3 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden