Speciale inzamelingsactie kinderen voor koala's op NPO3
BOSBRANDEN AUSTRALIËHILVERSUM (ANP) - In een speciale tv-uitzending halen kinderen zaterdag geld op voor koala's en andere door de bosbranden bedreigde dieren in Australië. De uitzending van Zapp Your Planet in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds (WNF), onder de titel SOS Koala, is te zien op NPO3 vanaf 09.00 uur.
Donaties voor de getroffen dieren kwamen afgelopen week al goed op gang, nadat de initiators van de tv-actie hadden opgeroepen inzamelingsacties te bedenken en aan te melden op een speciale website van Zapp en WNF. Op de site rangers.wwf.nl kan worden gedoneerd. Vrijdagavond was de teller al opgelopen naar 36.400 euro.
Kinderen hebben allerlei initiatieven bedacht, zoals het ophalen van flessen voor het statiegeld en het maken en verkopen van sleutelhangers. Omdat veel kinderen zaterdag de hele ochtend persoonlijk in de studio van Zapp Live in Hilversum hun donaties mogen doen, hoopt WNF dat de teller gedurende de dag nog flink zal oplopen.
In de studio kunnen kinderen geld storten in een speciale eucalyptusboom, didgeridoo spelen en diverse workshops volgen, zoals een danceworkshop van Vincent Vianen. Rond 18.50 uur wordt het eindbedrag voor de actiedag bekendgemaakt. Erna loopt de actie nog twee weken door tot 8 februari.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
13 uur geleden