Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale inzamelingsactie kinderen voor koala's op NPO3

Speciale inzamelingsactie kinderen voor koala's op NPO3

BOSBRANDEN AUSTRALIËHILVERSUM (ANP) - In een speciale tv-uitzending halen kinderen zaterdag geld op voor koala's en andere door de bosbranden bedreigde dieren in Australië. De uitzending van Zapp Your Planet in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds (WNF), onder de titel SOS Koala, is te zien op NPO3 vanaf 09.00 uur.

Donaties voor de getroffen dieren kwamen afgelopen week al goed op gang, nadat de initiators van de tv-actie hadden opgeroepen inzamelingsacties te bedenken en aan te melden op een speciale website van Zapp en WNF. Op de site rangers.wwf.nl kan worden gedoneerd. Vrijdagavond was de teller al opgelopen naar 36.400 euro.

Kinderen hebben allerlei initiatieven bedacht, zoals het ophalen van flessen voor het statiegeld en het maken en verkopen van sleutelhangers. Omdat veel kinderen zaterdag de hele ochtend persoonlijk in de studio van Zapp Live in Hilversum hun donaties mogen doen, hoopt WNF dat de teller gedurende de dag nog flink zal oplopen.

In de studio kunnen kinderen geld storten in een speciale eucalyptusboom, didgeridoo spelen en diverse workshops volgen, zoals een danceworkshop van Vincent Vianen. Rond 18.50 uur wordt het eindbedrag voor de actiedag bekendgemaakt. Erna loopt de actie nog twee weken door tot 8 februari.

Meer uit Binnenland

Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

3 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

4 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

11 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

11 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

11 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

12 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

12 uur geleden