Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

PARIJS (ANP/AFP) - In de Notre-Dame in Parijs is vrijdag een speciale dienst gehouden rond het reliek van de doornenkroon van Christus. Het is de tweede dienst sinds de brand op 15 april de kathedraal grotendeels verwoestte.

De doornenkroon, die door Jezus zou zijn gedragen bij zijn kruisiging, is de belangrijkste reliek van de Notre-Dame. De Franse koning Lodewijk IX kocht het begin13e eeuw in Byzantium, het huidige Istanbul, en bracht het naar Parijs. Het reliek werd door de brandweer gered tijdens de brand vorig jaar. "We gebruiken de kroon om te laten zien dat de kathedraal nog in leven is", aldus aartsbisschop van Parijs Michel Aupetit.

De dienst begon om 11.00 uur en werd geleid door de aartsbisschop. Naast gebeden waren er ook teksten van bekende Fransen te horen en werd er muziek gespeeld. Bijna alle aanwezigen droegen mondkapjes vanwege het coronavirus en helmen vanwege de nog altijd instabiele kathedraal.

"Het is een boodschap van hoop", zei Aupetit volgens televisiezender BFMTV. "Het is een jaar geleden dat de kathedraal werd verwoest door een brand en het land is nu in de ban van een pandemie. Laten we Pasen vieren, want het leven is sterker dan de dood."

Meer uit Buitenland

Kennedy Center laat naam Trump verwijderen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Kennedy Center heeft medewerkers opdracht gegeven de naam van president Donald Trump te verwijderen. Teksten in e-mails en andere documenten moeten meteen worden aangepast. Voor het weghalen van de naam van Trump op borden, de website en in brochures geldt een deadline van 12 juni. Dat schrijven Amerikaanse media als PBS en NBC News, die zich baseren op een interne memo.

7 minuten geleden
Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

1 uur geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

3 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

3 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

5 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

7 uur geleden