Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

PARIJS (ANP/AFP) - In de Notre-Dame in Parijs is vrijdag een speciale dienst gehouden rond het reliek van de doornenkroon van Christus. Het is de tweede dienst sinds de brand op 15 april de kathedraal grotendeels verwoestte.

De doornenkroon, die door Jezus zou zijn gedragen bij zijn kruisiging, is de belangrijkste reliek van de Notre-Dame. De Franse koning Lodewijk IX kocht het begin13e eeuw in Byzantium, het huidige Istanbul, en bracht het naar Parijs. Het reliek werd door de brandweer gered tijdens de brand vorig jaar. "We gebruiken de kroon om te laten zien dat de kathedraal nog in leven is", aldus aartsbisschop van Parijs Michel Aupetit.

De dienst begon om 11.00 uur en werd geleid door de aartsbisschop. Naast gebeden waren er ook teksten van bekende Fransen te horen en werd er muziek gespeeld. Bijna alle aanwezigen droegen mondkapjes vanwege het coronavirus en helmen vanwege de nog altijd instabiele kathedraal.

"Het is een boodschap van hoop", zei Aupetit volgens televisiezender BFMTV. "Het is een jaar geleden dat de kathedraal werd verwoest door een brand en het land is nu in de ban van een pandemie. Laten we Pasen vieren, want het leven is sterker dan de dood."

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

1 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

3 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

3 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

4 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

4 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

5 uur geleden