Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

Speciale dienst in Notre-Dame met mondkapjes en helmen

PARIJS (ANP/AFP) - In de Notre-Dame in Parijs is vrijdag een speciale dienst gehouden rond het reliek van de doornenkroon van Christus. Het is de tweede dienst sinds de brand op 15 april de kathedraal grotendeels verwoestte.

De doornenkroon, die door Jezus zou zijn gedragen bij zijn kruisiging, is de belangrijkste reliek van de Notre-Dame. De Franse koning Lodewijk IX kocht het begin13e eeuw in Byzantium, het huidige Istanbul, en bracht het naar Parijs. Het reliek werd door de brandweer gered tijdens de brand vorig jaar. "We gebruiken de kroon om te laten zien dat de kathedraal nog in leven is", aldus aartsbisschop van Parijs Michel Aupetit.

De dienst begon om 11.00 uur en werd geleid door de aartsbisschop. Naast gebeden waren er ook teksten van bekende Fransen te horen en werd er muziek gespeeld. Bijna alle aanwezigen droegen mondkapjes vanwege het coronavirus en helmen vanwege de nog altijd instabiele kathedraal.

"Het is een boodschap van hoop", zei Aupetit volgens televisiezender BFMTV. "Het is een jaar geleden dat de kathedraal werd verwoest door een brand en het land is nu in de ban van een pandemie. Laten we Pasen vieren, want het leven is sterker dan de dood."

Meer uit Buitenland

Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

56 minuten geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

57 minuten geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

59 minuten geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

5 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

5 uur geleden
Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

8 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

9 uur geleden