Speciale afspraaklijnen voor senioren die booster willen in trek
TILBURG/GOES (ANP) - De speciale belmogelijkheden voor 70-plussers die het moeilijk vinden om een afspraak te maken voor een boosterprik tegen corona, zijn in trek. GGD Hart voor Brabant heeft al ongeveer 200 vaccinaties gezet bij de mensen die via het speciale doorkiesnummer belden en er zijn op deze manier nog eens 200 afspraken gemaakt.
"We verwachten dat dat er meer worden in de loop van de week", aldus een woordvoerster. De mogelijkheid wordt sinds donderdag aangeboden.
Het speciale telefoonnummer van de GGD Zeeland is sinds de opening vrijdag ook al honderden keren gebeld. "Vrijdag zijn er 200 afspraken gemaakt en maandag tot 11.00 uur waren er 170 bellers", zegt een woordvoerster van de Zeeuwse GGD.
Priklocaties
Volgens haar reageren ouderen positief op de speciale lijn om een afspraak te maken voor de booster tegen het coronavirus. "We horen van mensen dat ze dankbaar zijn en het fijn vinden dat er een ander nummer is dan het landelijke nummer waar ze soms moeilijk doorheen komen", aldus de zegsvrouw.
Ouderenbond ANBO kreeg vorige week signalen dat senioren op de bonnefooi naar priklocaties gaan in de hoop zonder afspraak een prik te halen. Soms lukt dat, maar soms ook niet, want iedereen moet eigenlijk een afspraak hebben. Het is vaak lastig om snel per telefoon door te dringen en sommige senioren zitten online te hannesen met hun DigiD en vinden de lijst van vragen een heel gedoe.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
10 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
15 uur geleden