Speciale aanklager benoemd voor onderzoek naar Hunter Biden
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland heeft een speciale aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar Hunter, de zoon van president Joe Biden. Garland heeft daarvoor David Weiss uitgekozen. Weiss was eerder als federale aanklager belast was met het strafrechtelijk onderzoek naar Hunter Biden, die onder meer wordt verdacht van belastingontduiking.
Als speciale aanklager of speciale raadsman kan Weiss onafhankelijker opereren dan als federale aanklager. Hij kan buiten de gebruikelijke hiërarchie werken. Garland zei vrijdag dat Weiss is aangesteld als speciaal aanklager vanwege de "buitengewone omstandigheden" bij het lopende onderzoek naar Hunter.
Justitie meent dat de zoon van de president over de jaren 2017 en 2018 niet al zijn inkomstenbelasting heeft betaald. Ook zou Hunter de wapenwet hebben overtreden. Hij kocht een vuurwapen in 2018 zonder toen te zeggen dat hij verslaafd was aan cocaïne. Daardoor is de koop een misdrijf.
Persoonlijk gewin
Republikeinen beschuldigen Hunter er al jaren van de politieke macht van zijn vader te gebruiken voor persoonlijk gewin bij zijn zakelijke activiteiten in Oekraïne en China.
Garland stelde al eerder twee andere speciale aanklagers aan. Jack Smith doet onderzoek naar de pogingen van oud-president Donald Trump om de verkiezingswinst van Biden ongedaan te maken. Robert Hur doet onderzoek naar het omgaan van Biden met geheime documenten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
2 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden