Speciale aanklager benoemd voor onderzoek naar Hunter Biden
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland heeft een speciale aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar Hunter, de zoon van president Joe Biden. Garland heeft daarvoor David Weiss uitgekozen. Weiss was eerder als federale aanklager belast was met het strafrechtelijk onderzoek naar Hunter Biden, die onder meer wordt verdacht van belastingontduiking.
Als speciale aanklager of speciale raadsman kan Weiss onafhankelijker opereren dan als federale aanklager. Hij kan buiten de gebruikelijke hiërarchie werken. Garland zei vrijdag dat Weiss is aangesteld als speciaal aanklager vanwege de "buitengewone omstandigheden" bij het lopende onderzoek naar Hunter.
Justitie meent dat de zoon van de president over de jaren 2017 en 2018 niet al zijn inkomstenbelasting heeft betaald. Ook zou Hunter de wapenwet hebben overtreden. Hij kocht een vuurwapen in 2018 zonder toen te zeggen dat hij verslaafd was aan cocaïne. Daardoor is de koop een misdrijf.
Persoonlijk gewin
Republikeinen beschuldigen Hunter er al jaren van de politieke macht van zijn vader te gebruiken voor persoonlijk gewin bij zijn zakelijke activiteiten in Oekraïne en China.
Garland stelde al eerder twee andere speciale aanklagers aan. Jack Smith doet onderzoek naar de pogingen van oud-president Donald Trump om de verkiezingswinst van Biden ongedaan te maken. Robert Hur doet onderzoek naar het omgaan van Biden met geheime documenten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
4 uur geleden