Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale aanklager benoemd voor onderzoek naar Hunter Biden

Speciale aanklager benoemd voor onderzoek naar Hunter Biden

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland heeft een speciale aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar Hunter, de zoon van president Joe Biden. Garland heeft daarvoor David Weiss uitgekozen. Weiss was eerder als federale aanklager belast was met het strafrechtelijk onderzoek naar Hunter Biden, die onder meer wordt verdacht van belastingontduiking.

Als speciale aanklager of speciale raadsman kan Weiss onafhankelijker opereren dan als federale aanklager. Hij kan buiten de gebruikelijke hiërarchie werken. Garland zei vrijdag dat Weiss is aangesteld als speciaal aanklager vanwege de "buitengewone omstandigheden" bij het lopende onderzoek naar Hunter.

Justitie meent dat de zoon van de president over de jaren 2017 en 2018 niet al zijn inkomstenbelasting heeft betaald. Ook zou Hunter de wapenwet hebben overtreden. Hij kocht een vuurwapen in 2018 zonder toen te zeggen dat hij verslaafd was aan cocaïne. Daardoor is de koop een misdrijf.

Persoonlijk gewin

Republikeinen beschuldigen Hunter er al jaren van de politieke macht van zijn vader te gebruiken voor persoonlijk gewin bij zijn zakelijke activiteiten in Oekraïne en China.

Garland stelde al eerder twee andere speciale aanklagers aan. Jack Smith doet onderzoek naar de pogingen van oud-president Donald Trump om de verkiezingswinst van Biden ongedaan te maken. Robert Hur doet onderzoek naar het omgaan van Biden met geheime documenten.

Meer uit Buitenland

EU-lidstaten nog niet eens over 20e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.

20 minuten geleden
Hoogste toren basiliek Sagrada Familia af, maar bouw gaat door

BARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.

33 minuten geleden
Europese landen willen samen goedkope drones ontwikkelen

KRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.

41 minuten geleden
Vaticaan staat stil bij overlap vastentijd moslims en christenen

VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.

1 uur geleden
Merz pleit tijdens partijcongres voor eenheid binnen CDU

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.

2 uur geleden
Duitse minister eist vrijlating correspondent in Turkije

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.

2 uur geleden
Duterte niet bij hoorzittingen van Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.

2 uur geleden