Speciale aanklager benoemd voor onderzoek naar Hunter Biden
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland heeft een speciale aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar Hunter, de zoon van president Joe Biden. Garland heeft daarvoor David Weiss uitgekozen. Weiss was eerder als federale aanklager belast was met het strafrechtelijk onderzoek naar Hunter Biden, die onder meer wordt verdacht van belastingontduiking.
Als speciale aanklager of speciale raadsman kan Weiss onafhankelijker opereren dan als federale aanklager. Hij kan buiten de gebruikelijke hiërarchie werken. Garland zei vrijdag dat Weiss is aangesteld als speciaal aanklager vanwege de "buitengewone omstandigheden" bij het lopende onderzoek naar Hunter.
Justitie meent dat de zoon van de president over de jaren 2017 en 2018 niet al zijn inkomstenbelasting heeft betaald. Ook zou Hunter de wapenwet hebben overtreden. Hij kocht een vuurwapen in 2018 zonder toen te zeggen dat hij verslaafd was aan cocaïne. Daardoor is de koop een misdrijf.
Persoonlijk gewin
Republikeinen beschuldigen Hunter er al jaren van de politieke macht van zijn vader te gebruiken voor persoonlijk gewin bij zijn zakelijke activiteiten in Oekraïne en China.
Garland stelde al eerder twee andere speciale aanklagers aan. Jack Smith doet onderzoek naar de pogingen van oud-president Donald Trump om de verkiezingswinst van Biden ongedaan te maken. Robert Hur doet onderzoek naar het omgaan van Biden met geheime documenten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
13 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
14 minuten geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
1 uur geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
2 uur geleden