Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciaalchemiebedrijf DSM centraal op Damrak na cijfers

Speciaalchemiebedrijf DSM centraal op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak gaat de aandacht van beleggers dinsdag onder meer uit naar de resultaten van DSM. Het speciaalchemiebedrijf schroefde zijn verwachtingen voor het gehele jaar op na een sterke eerste jaarhelft. Buiten het Damrak kwamen de Britse olieproducent BP, de Duitse autofabrikant BMW, de Franse bank Société Générale en de Britse bank Standard Chartered met kwartaalcijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine minnen te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,5 procent lager.

DSM bleef profiteren van de sterke vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt. Ook de voedingsmiddelentak groeide gestaag door. De omzet van het concern groeide in de eerste zes maanden van het jaar tot bijna 4,9 miljard euro en het bedrijf sloot het halfjaar af met een winst van 1 miljard euro. DSM scherpte ook zijn ambities aan op het gebied van duurzaamheid. Als onderdeel van internationale afspraken wil het speciaalchemiebedrijf tegen 2050 klimaatneutraal zijn.

Prosus

Het aandeel van techinvesteerder Prosus zal waarschijnlijk onder druk komen te staan. Het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, kelderde in Hongkong ruim 7 procent. De koersval volgde op kritiek in Chinese staatsmedia op online gaming. Tencent is een grote speler in de gamesector en beleggers vrezen dat Peking strengere maatregelen zal nemen om te zorgen dat de Chinese jeugd minder tijd zal besteden aan games, om verslaving tegen te gaan.

SBM Offshore kondigde aan een intentieverklaring te hebben getekend met het Braziliaanse oliebedrijf Petrobras voor het gebruik van het productie- en opslagschip (FPSO) Alexandre de Gusmão. Het contract heeft een looptijd van 22,5 jaar. Volgens topman Bruna Chabas van de maritiem dienstverlener is dit het tweede grote contract dat SBM dit jaar heeft gesloten met Petrobras.

Europese beurzen

De Europese beurzen wonnen maandag terrein. De AEX-index klom 0,5 procent tot 758,22 punten en de MidKap won 0,4 procent tot 1057,92 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent. Wall Street begon augustus met kleine koersuitslagen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 34.838,16 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent.

De euro was 1,1876 dollar waard, tegen 1,1875 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen licht omlaag na de forse daling op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 71,15 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent minder, op 72,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

3 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

5 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

5 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

8 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

9 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

10 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

11 uur geleden