
Speciaalchemiebedrijf Corbion verliest fors op voorzichtig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Speciaalchemiebedrijf Corbion is maandag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De maker van onder meer voedingsingrediënten moest een kleine 11 procent inleveren nadat analisten van ING het koersdoel voor het aandeel flink hadden teruggeschroefd en hadden gewaarschuwd dat het bedrijf zijn doelstellingen voor 2025 waarschijnlijk niet zal halen. Corbion was de grootste daler in de MidKap.
Verder was het beeld op het Damrak gemengd, met een licht hogere AEX-index maar verliezen bij de kleinere fondsen. De hoofdindex sloot met een plus van 0,1 procent op 757,5 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 879,4 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt daalden 0,1 procent, Parijs kreeg er 0,3 procent bij. Er is deze week aandacht voor de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag is begonnen.
Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding, maar maakten rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. De toonaangevende MOEX-index in Moskou verloor 1,5 procent. De Russische roebel daalde aanvankelijk fors in waarde, maar maakte dat verlies snel goed.
NN Group
Verzekeraar NN Group (plus 2,6 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en stond in de kopgroep van de AEX. Bank ABN AMRO had met een plus van 2,8 procent nog een iets betere dag. Bierfabrikant Heineken sloot de rij met een min van 1,5 procent.
In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van een kleine 11 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde een kleine 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.
De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 69,16 dollar en Brentolie werd 0,2 procent duurder op 73,96 dollar. De euro was 1,0917 waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De voormalige topman van The Estée Lauder Companies Inc, Leonard Lauder, is zaterdag overleden. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt namens de familie. Leonard Lauder was 92 jaar oud.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.
21 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.
1 dag geleden