Speciaal team bekijkt gevolgen corona voor kunstenaars
DEN HAAG (ANP) - Een speciaal team gaat bekijken hoe de gevolgen van de coronacrisis voor de kunst- en cultuursector moeten worden aangepakt. Dat zeiden de Kunstenbond en een woordvoerder van het ministerie na afloop van een gesprek met minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs en Cultuur). De bond had om zo'n taskforce gevraagd. Het team zal bestaan uit mensen van het miniserie en uit de sector.
De crisis is een enorme klap voor vooral zelfstandigen in de sector, die veel inkomsten verliezen door de afgelastingen en sluitingen.
Het was een constructief en positief gesprek, aldus de woordvoerder van de bond. Uitgezocht wordt welke algemene maatregelen van toepassingen zijn op de kunst- en cultuursector en of er dan nog extra maatregelen voor de sector nodig zijn. Dat zal stap voor stap gaan, aldus de zegsman van de bond.
Een meldpunt van de bond voor mensen die gevolgen ondervinden, heeft al meer dan 6200 meldingen verwerkt. "Die zijn heel divers. Van een tangofestival dat juist nu zou plaats hebben, tot veejays die boekingen in rook zien opgaan en van fotografen die minder werk hebben tot acteurs die een voorstelling voorbereid hadden en de première niet door zagen gaan."
Met name in de muziek waren er juist nu veel evenementen. De huidige crisis is voor iedereen in de sector een grote tegenslag, maar kan voor een aantal zelfs bedreigend zijn voor het voortbestaan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.
20 uur geleden