Speciaal team bekijkt gevolgen corona voor kunstenaars
DEN HAAG (ANP) - Een speciaal team gaat bekijken hoe de gevolgen van de coronacrisis voor de kunst- en cultuursector moeten worden aangepakt. Dat zeiden de Kunstenbond en een woordvoerder van het ministerie na afloop van een gesprek met minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs en Cultuur). De bond had om zo'n taskforce gevraagd. Het team zal bestaan uit mensen van het miniserie en uit de sector.
De crisis is een enorme klap voor vooral zelfstandigen in de sector, die veel inkomsten verliezen door de afgelastingen en sluitingen.
Het was een constructief en positief gesprek, aldus de woordvoerder van de bond. Uitgezocht wordt welke algemene maatregelen van toepassingen zijn op de kunst- en cultuursector en of er dan nog extra maatregelen voor de sector nodig zijn. Dat zal stap voor stap gaan, aldus de zegsman van de bond.
Een meldpunt van de bond voor mensen die gevolgen ondervinden, heeft al meer dan 6200 meldingen verwerkt. "Die zijn heel divers. Van een tangofestival dat juist nu zou plaats hebben, tot veejays die boekingen in rook zien opgaan en van fotografen die minder werk hebben tot acteurs die een voorstelling voorbereid hadden en de première niet door zagen gaan."
Met name in de muziek waren er juist nu veel evenementen. De huidige crisis is voor iedereen in de sector een grote tegenslag, maar kan voor een aantal zelfs bedreigend zijn voor het voortbestaan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat burgemeesters sneller de mogelijkheid hebben om een demonstratie te verplaatsen naar een andere locatie, desnoods met dwang. Ook wordt voor hen duidelijker wanneer demonstranten strafbaar zijn. Verder worden de noodbevoegdheden van burgemeesters verduidelijkt in de wet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aangifte doen van het lekken van nog vertrouwelijke begrotingsstukken aan de media, zei minister-president Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. "Dat doe ik in principe altijd als er op deze manier wordt gelekt", aldus de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is geen narcostaat, benadrukt justitieminister David van Weel na de grote schietpartij in Overasselt eerder deze week. Criminelen zijn hier niet de baas, aldus de VVD-bewindsman na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Ik durf gewoon een dikke middelvinger op te steken naar Bolle Jos, en te vertellen dat we hem gaan pakken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens landbouwminister Jaimi van Essen een "no-go" dat alle boeren via een generieke maatregel veedieren moeten wegdoen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schreef in een rapport dat de zogeheten generieke korting op dierrechten een "ultieme remedie" is om stikstofdoelen in 2035 te halen. Maar Van Essen zei voorafgaand aan de ministerraad dat dit niet nodig is.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans adviseert mensen zichzelf te beschermen tegen muggen, als zij willen voorkomen besmet te raken met het westnijlvirus. Dit jaar hebben zeker negen mensen het virus opgelopen, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag.
1 dag geleden