Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SPD wint verkiezingen in deelstaat Saarland ruim

SPD wint verkiezingen in deelstaat Saarland ruim

SAARBRÜCKEN (ANP/DPA) - De sociaaldemocraten van bondskanselier Olaf Scholz hebben de parlementsverkiezing in de Duitse deelstaat Saarland gewonnen. Volgens voorlopige officiële eindresultaten behaalde de SPD zondag 43,5 procent. De conservatieve Christen-Democratische Unie (CDU) van de huidige premier Tobias Hans, vele jaren met afstand de grootste, behaalde 28,5%. Het rechts-populistische Alternatief voor Duitsland (AfD) kwam met 5,7 procent het regionale parlement binnen

Daardoor tekent zich een wisseling van de wacht af. De 45-jarige SPD-lijsttrekker Anke Rehlinger, tot dusver minister van Economische Zaken in Saarland, zal vermoedelijk minister-president worden. De afgelopen periode was haar SPD nog de kleine coalitiepartner van de christendemocraten.

De stembusgang in Saarland, dat bijna een miljoen inwoners heeft, was de eerste sinds de landelijke verkiezingen vorig jaar september en werd beschouwd als een belangrijke test voor Scholz. Deze regeert sinds december met de Groenen en de liberalen van de FDP, ofwel de 'stoplicht'-coalitie naar de partijkleuren rood, geel, groen.

De liberale Vrije Democraten (FDP) en de Groenen haalden de kiesdrempel van 5 procent niet. Zij zijn daarom niet vertegenwoordigd in het nieuwe parlement. Ook de linkse partij Die Linke haalde de kiesdrempel niet.

Meer uit Buitenland

Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

50 minuten geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

1 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

1 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

1 uur geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

3 uur geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

4 uur geleden