SPD wint verkiezingen in deelstaat Saarland ruim
SAARBRÜCKEN (ANP/DPA) - De sociaaldemocraten van bondskanselier Olaf Scholz hebben de parlementsverkiezing in de Duitse deelstaat Saarland gewonnen. Volgens voorlopige officiële eindresultaten behaalde de SPD zondag 43,5 procent. De conservatieve Christen-Democratische Unie (CDU) van de huidige premier Tobias Hans, vele jaren met afstand de grootste, behaalde 28,5%. Het rechts-populistische Alternatief voor Duitsland (AfD) kwam met 5,7 procent het regionale parlement binnen
Daardoor tekent zich een wisseling van de wacht af. De 45-jarige SPD-lijsttrekker Anke Rehlinger, tot dusver minister van Economische Zaken in Saarland, zal vermoedelijk minister-president worden. De afgelopen periode was haar SPD nog de kleine coalitiepartner van de christendemocraten.
De stembusgang in Saarland, dat bijna een miljoen inwoners heeft, was de eerste sinds de landelijke verkiezingen vorig jaar september en werd beschouwd als een belangrijke test voor Scholz. Deze regeert sinds december met de Groenen en de liberalen van de FDP, ofwel de 'stoplicht'-coalitie naar de partijkleuren rood, geel, groen.
De liberale Vrije Democraten (FDP) en de Groenen haalden de kiesdrempel van 5 procent niet. Zij zijn daarom niet vertegenwoordigd in het nieuwe parlement. Ook de linkse partij Die Linke haalde de kiesdrempel niet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
7 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
10 uur geleden