Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SPD-voorzitter roept oud-kanselier Schröder op partij te verlaten

SPD-voorzitter roept oud-kanselier Schröder op partij te verlaten

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse oud-bondskanselier Gerhard Schröder is "absurd" bezig met zijn kritiekloze opmerkingen over de Russische president Vladimir Poetin en zou zijn lidmaatschap van de sociaaldemocratische SPD moeten opzeggen. SPD-covoorzitter Saskia Esken zei dat maandag op de radio naar aanleiding van een interview met Schröder in de New York Times. Hij verwerpt daarin de aantijgingen van oorlogsmisdaden tegen Poetin en zegt dat bevelen voor massamoorden in de Oekraïense plaats Boetsja door lagere officials zouden zijn gegeven.

De 78-jarige Schröder onderhoudt nauwe en omstreden banden met Rusland en zijn vriend Poetin, met wie hij in maart een onderhoud had in Moskou. Hij zit in de raad van toezicht van het Russische olieconcern Rosneft en namens gasbedrijf Gazprom lobbyde hij voor de aanleg van de Nord Stream-gaspijpleidingen van Rusland naar Duitsland. Hij is ook voorzitter van het aandeelhouderscomité van het Nord Stream-bedrijf.

Ondanks felle kritiek vanuit de SPD weigerde hij die functies op te geven toen Rusland op 24 februari Oekraïne binnenviel. De procedure om Schröder, die de Duitse regering leidde van 1998 tot 2005, uit de partij te zetten is in werking gesteld, maar er zijn volgens covoorzitter Esken nog veel hordes te nemen.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

38 minuten geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

44 minuten geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

2 uur geleden
Analyse: Rusland rukte in januari sneller op in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.

2 uur geleden
Groenlandse premier: VS willen Groenland nog steeds hebben

NUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby opgepakt in Oslo, vlak voor rechtszaak

OSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.

3 uur geleden
Brussel verwerpt Iraanse claim dat EU-militairen terroristen zijn

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.

3 uur geleden