SPD-leider Scholz beëdigd als bondskanselier van Duitsland
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Olaf Scholz is woensdagmiddag beëdigd als de nieuwe bondskanselier van Duitsland. De sociaaldemocraat volgt Angela Merkel op die zestien jaar de regeringschef van Duitsland was. Scholz zei bij zijn eed dat hij al zijn energie steekt in het welzijn van het Duitse volk.
Woensdagochtend werd de voordracht van 63-jarige Scholz als bondskanselier al goedgekeurd door de Bondsdag, dat was de belangrijkste stap die nog gezet moest worden. Verder staan er vooral officiële gelegenheden zoals het beëdigen van de ministers en de overdracht van taken van Merkel naar Scholz op het programma.
Scholz gaat leiding geven aan een regering van zijn partij SPD, de milieupartij de Groenen en de liberale FDP. De partijen hebben samen een ruime meerderheid in het parlement.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
10 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
11 uur geleden