SPD behoudt in laatste prognoses minimale voorsprong
BERLIJN (ANP) - Ook in de laatste prognoses van de Duitse verkiezingsuitslag blijft het spannend tussen de centrumlinkse SPD en de conservatieve CDU/CSU. Maar de sociaaldemocraten behouden volgens de Duitse omroepen ZDF en ARD een voorsprong van zo'n 1,5 procentpunt.
Volgens de ARD kan de SPD van kanselierskandidaat Olaf Scholz rekenen op 25,8 procent van de stemmen. De CDU/CSU van Armin Laschet staat op 24,1 procent. In deze nieuwe prognose heeft de SPD haar voorsprong sinds begin van de avond uitgebouwd.
Het tegenoverstelde gebeurde in de prognose van ZDF. Die omroep meldt nu dat de SPD op 26,0 procent van de stemmen uitkomt, tegen 24,2 procent voor de CDU/CSU. De laatstgenoemde partij is het in deze prognose lichtelijk beter gaan doen in de loop van de avond.
De Groenen volgen op de derde plaats met rond de 14,5 procent van de stemmen. De liberale partij FDP staat op zo'n 11,5 procent, de rechts-populistische AfD op 10,5 en Die Linke haalt de kiesdrempel van 5 procent mogelijk net wel of net niet.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.
24 minuten geledenHEBRON (ANP/AFP) - Twee soldaten zijn omgekomen bij een schietpartij in Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever op vrijdag. Dit meldt de Israëlische krijgsmacht. Drie andere soldaten raakten lichtgewond. De twee Palestijnse schutters zijn doodgeschoten.
29 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) melden een nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne. Beide landen hebben 270 krijgsgevangenen vrijgelaten.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt met een nieuw onderzoek de impasse tussen de EU-lidstaten over afschaffing van de zomer- en wintertijd te doorbreken, zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. In 2018 heeft de Europese Commissie voorgesteld te stoppen met het halfjaarlijks terug- en vooruitzetten van de klok, maar sindsdien "zit het muurvast", zei ze. "De lidstaten blijven van mening verschillen."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is zeer ontdaan door berichten dat haar vader Thomas Markle wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik. Dat heeft de hertogin van Sussex in een verklaring laten weten. Onder meer The Sun meldde dat de bestanden waren aangetroffen in de voormalige woning van Markle.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas gaat vrijdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag "om de onwrikbare inzet en solidariteit van de EU jegens het Internationaal Strafhof te onderstrepen", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Kallas spreekt onder meer ICC-voorzitter Tomoko Akane en de griffier van het Hof, Osvaldo Zavala Giller.
2 uur geleden