Sparta wint ook met grote cijfers van FC Volendam
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Maurice Steijn versloeg FC Volendam op Het Kasteel met 4-0. Vorige week had Sparta bij Go Ahead Eagles de eerste zege van het seizoen geboekt, dankzij een doelpunt van Tobias Lauritsen (0-1).
De Noorse spits, deze zomer overgekomen van Odds BK, scoorde ook tegen Volendam twee keer. Dat deed Lauritsen in de 68e en 72e minuut, waarmee hij de wedstrijd besliste. Sparta was al in de 14e minuut op voorsprong gekomen via Vito van Crooij. De assist kwam van doelman Nick Olij, die een schot van Volendam-verdediger Achraf Douiri stopte en daarna Van Crooij lanceerde met een verre trap. De aanvaller kon zo doorlopen, de bal aannemen en langs keeper Filip Stankovic schieten.
FC Volendam incasseerde woensdag al zeven tegendoelpunten tegen PSV (7-1) en werd ook in Rotterdam naar een forse nederlaag gespeeld. Lauritsen kopte de 2-0 binnen op aangeven van linksback Mica Pinto, ingeleid door een actie van invaller Koki Saito. De Japanse linksbuiten stelde even later de Noor in staat om nogmaals te scoren. Saito was in de slotfase ook betrokken bij de 4-0. De Japanner dribbelde naar binnen toe en via een speler van Volendam kwam de bal voor de voeten van Sven Mijnans, die met links raak schoot.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
16 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
20 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
21 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden