Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta wint in Almere en doet goede zaken in strijd om play-offs

Sparta wint in Almere en doet goede zaken in strijd om play-offs

ALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de uitwedstrijd tegen Almere City met 3-2 gewonnen. De Rotterdammers deden daarmee goede zaken in de strijd om een ticket voor de play-offs om Europees voetbal.

Almere City nam al in de vijfde minuut de leiding via Yoann Cathline. De Fransman verraste keeper Nick Olij in de korte hoek. Binnen een half uur stond Sparta op voorsprong. In de negentiende minuut tikte Tobias Lauritsen binnen na een voorzet van Saïd Bakari. Djevencio van der Kust nam niet veel later de 1-2 voor zijn rekening met een schot met links. Het betekende het eerste doelpunt ooit in de Eredivisie voor de verdediger.

Thomas Robinet maakte er vlak voor tijd 2-2 van en Almere was enkele minuten verwijderd van het zevende gelijkspel op een rij. Arno Verschueren bepaalde anders en zette Sparta een minuut later alweer op voorsprong met een volley met links.

Negende

Sparta evenaarde het hoogste aantal gewonnen uitwedstrijden in hetzelfde seizoen: zeven. Vorig jaar won de ploeg uit Spangen ook zeven keer op vreemde bodem.

Sparta kwam op 40 punten en staat negende. De nummers 5 tot en met 8 plaatsen zich vooralsnog voor de play-offs. Mocht Feyenoord de beker winnen, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs te spelen en kwalificeren de nummers 6 tot en met 9 zich voor de strijd om een Europees ticket.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

25 minuten geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

3 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

3 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

7 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

8 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

8 uur geleden