Sparta wint in Almere en doet goede zaken in strijd om play-offs
ALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de uitwedstrijd tegen Almere City met 3-2 gewonnen. De Rotterdammers deden daarmee goede zaken in de strijd om een ticket voor de play-offs om Europees voetbal.
Almere City nam al in de vijfde minuut de leiding via Yoann Cathline. De Fransman verraste keeper Nick Olij in de korte hoek. Binnen een half uur stond Sparta op voorsprong. In de negentiende minuut tikte Tobias Lauritsen binnen na een voorzet van Saïd Bakari. Djevencio van der Kust nam niet veel later de 1-2 voor zijn rekening met een schot met links. Het betekende het eerste doelpunt ooit in de Eredivisie voor de verdediger.
Thomas Robinet maakte er vlak voor tijd 2-2 van en Almere was enkele minuten verwijderd van het zevende gelijkspel op een rij. Arno Verschueren bepaalde anders en zette Sparta een minuut later alweer op voorsprong met een volley met links.
Negende
Sparta evenaarde het hoogste aantal gewonnen uitwedstrijden in hetzelfde seizoen: zeven. Vorig jaar won de ploeg uit Spangen ook zeven keer op vreemde bodem.
Sparta kwam op 40 punten en staat negende. De nummers 5 tot en met 8 plaatsen zich vooralsnog voor de play-offs. Mocht Feyenoord de beker winnen, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs te spelen en kwalificeren de nummers 6 tot en met 9 zich voor de strijd om een Europees ticket.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
3 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
15 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
18 uur geleden