Sparta wint in Almere en doet goede zaken in strijd om play-offs
ALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de uitwedstrijd tegen Almere City met 3-2 gewonnen. De Rotterdammers deden daarmee goede zaken in de strijd om een ticket voor de play-offs om Europees voetbal.
Almere City nam al in de vijfde minuut de leiding via Yoann Cathline. De Fransman verraste keeper Nick Olij in de korte hoek. Binnen een half uur stond Sparta op voorsprong. In de negentiende minuut tikte Tobias Lauritsen binnen na een voorzet van Saïd Bakari. Djevencio van der Kust nam niet veel later de 1-2 voor zijn rekening met een schot met links. Het betekende het eerste doelpunt ooit in de Eredivisie voor de verdediger.
Thomas Robinet maakte er vlak voor tijd 2-2 van en Almere was enkele minuten verwijderd van het zevende gelijkspel op een rij. Arno Verschueren bepaalde anders en zette Sparta een minuut later alweer op voorsprong met een volley met links.
Negende
Sparta evenaarde het hoogste aantal gewonnen uitwedstrijden in hetzelfde seizoen: zeven. Vorig jaar won de ploeg uit Spangen ook zeven keer op vreemde bodem.
Sparta kwam op 40 punten en staat negende. De nummers 5 tot en met 8 plaatsen zich vooralsnog voor de play-offs. Mocht Feyenoord de beker winnen, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs te spelen en kwalificeren de nummers 6 tot en met 9 zich voor de strijd om een Europees ticket.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
2 minuten geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
7 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
23 uur geleden