Sparta wint in Almere en doet goede zaken in strijd om play-offs
ALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de uitwedstrijd tegen Almere City met 3-2 gewonnen. De Rotterdammers deden daarmee goede zaken in de strijd om een ticket voor de play-offs om Europees voetbal.
Almere City nam al in de vijfde minuut de leiding via Yoann Cathline. De Fransman verraste keeper Nick Olij in de korte hoek. Binnen een half uur stond Sparta op voorsprong. In de negentiende minuut tikte Tobias Lauritsen binnen na een voorzet van Saïd Bakari. Djevencio van der Kust nam niet veel later de 1-2 voor zijn rekening met een schot met links. Het betekende het eerste doelpunt ooit in de Eredivisie voor de verdediger.
Thomas Robinet maakte er vlak voor tijd 2-2 van en Almere was enkele minuten verwijderd van het zevende gelijkspel op een rij. Arno Verschueren bepaalde anders en zette Sparta een minuut later alweer op voorsprong met een volley met links.
Negende
Sparta evenaarde het hoogste aantal gewonnen uitwedstrijden in hetzelfde seizoen: zeven. Vorig jaar won de ploeg uit Spangen ook zeven keer op vreemde bodem.
Sparta kwam op 40 punten en staat negende. De nummers 5 tot en met 8 plaatsen zich vooralsnog voor de play-offs. Mocht Feyenoord de beker winnen, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs te spelen en kwalificeren de nummers 6 tot en met 9 zich voor de strijd om een Europees ticket.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
19 uur geleden