Sparta wilde niet meer verder voetballen tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Sparta Rotterdam wilde het in blessuretijd gestaakte uitduel met Vitesse niet meer hervatten. "Laten Vitesse en de KNVB dit maar oplossen", zei trainer Henk Fraser. "Dit is echt niet aan ons."
Sparta leidde met 0-1 in het Gelredome toen er eerst een supporter het veld opkwam. In de tweede minuut van blessuretijd kreeg doelman Maduka Okoye van de bezoekers uit Rotterdam een drinkbeker tegen zijn hoofd gegooid.
Scheidsrechter Rob Dieperink besloot het duel tijdelijk te staken. Daarna werd een nog een zware vuurwerkbom op het veld gegooid en gingen supporters van Vitesse met elkaar op de vuist.
De blessuretijd bedroeg minimaal zeven minuten. "Dus we moesten nog zo'n vijf minuten spelen", zei Fraser. "Maar ik heb met een ploeg te maken die voor een resultaat moest vechten. We staan met 0-1 voor, maar ik wil in die vijf minuten onze kansen niet vergooien."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
9 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
9 uur geleden