Sparta wijst eerste bod op spits Ache af
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft een bod van de Duitse club Eintracht Frankfurt op Ragnar Ache afgewezen. De 21-jarige spits, afkomstig uit Frankfurt, trok in de eerste seizoenshelft de aandacht met vijf doelpunten en drie assists. "Als we zeven maanden geleden zo'n bod hadden gehad, hadden we dat geaccepteerd. Maar nu niet", zegt technisch manager Henk van Stee. "Ache heeft zich goed ontwikkeld en hij toont ook de Spartaanse mentaliteit die we graag willen zien: onverzettelijkheid en ten koste van alles willen winnen."
De Duitser, die al een aantal jaar bij Sparta speelt en in de zomer zijn contract verlengde tot medio 2021, debuteerde onlangs met een doelpunt in de nationale ploeg voor spelers onder 21 jaar. Ache heeft daarmee de aandacht getrokken van clubs uit onder meer de Bundesliga. Eintracht Frankfurt, de ploeg van spits Bas Dost, is het meest concreet. "Als er een bod komt dat we echt niet kunnen weigeren, dan zal hij vertrekken", aldus Van Stee. "Maar dan zullen ze heel diep in de buidel moeten tasten."
Het gepromoveerde Sparta won zaterdag met 3-0 van AZ en gaat de winterstop is als nummer 11 van de ranglijst. Trainer Henk Fraser moet afscheid nemen van aanvaller Halil Dervisoglu, die al in de zomer een contract tekende bij de Engelse club Brentford, maar nog een half jaar voor Sparta mocht blijven spelen. Toch hoopt Van Stee dat Dervisoglu wellicht zelfs het seizoen afmaakt in de eredivisie. Hij hoort komende week wat de Engelse tweedeklasser van plan is met Dervisoglu, die ook vijf keer scoorde in de eredivisie.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
30 minuten geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
18 uur geleden