Sparta verslaat Willem II en houdt PEC Zwolle onder zich
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de laatste plaats in de Eredivisie na nog geen dag alweer aan PEC Zwolle teruggegeven. De Rotterdamse ploeg won voor de tweede keer dit seizoen van concurrent Willem II (1-0). Daardoor is PEC Zwolle, dat zaterdag SC Cambuur met 4-3 versloeg, na 22 speelronden nog altijd de hekkensluiter.
Voor Sparta was het de eerste zege in de Eredivisie sinds 6 november. De ploeg van de scheidende trainer Henk Fraser won destijds in Tilburg eveneens van Willem II (0-3).
De eerste grote kans van de nerveuze wedstrijd op Het Kasteel was voor Sparta. Lennart Thy schoot de bal vanuit een kansrijke situatie naast. Kort daarvoor was Willem II-middenvelder Thijs Oosting er met geel goed vanaf gekomen nadat hij met zijn hooggeheven schoen de borst van de nietsvermoedende Bart Vriends hard had geraakt. In de 21e minuut treuzelde Mario Engels te lang met schieten nadat Willem II-doelman Timon Wellenreuther de bal verkeerd had uitverdedigd.
Nummer 15 Willem II was voor de rust nauwelijks gevaarlijk. Na de pauze verzuimde Spartaan Vito van Crooy eerst nog te scoren, maar na bijna een uur was het dan toch raak voor de thuisclub. Younes Namli haalde doeltreffend uit (1-0). Daarna toonde Willem II eindelijk wat meer inzet en durf. De Tilburgse gelijkmaker bleef echter uit.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
12 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
15 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
16 uur geleden