Sparta verslaat Willem II en houdt PEC Zwolle onder zich
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de laatste plaats in de Eredivisie na nog geen dag alweer aan PEC Zwolle teruggegeven. De Rotterdamse ploeg won voor de tweede keer dit seizoen van concurrent Willem II (1-0). Daardoor is PEC Zwolle, dat zaterdag SC Cambuur met 4-3 versloeg, na 22 speelronden nog altijd de hekkensluiter.
Voor Sparta was het de eerste zege in de Eredivisie sinds 6 november. De ploeg van de scheidende trainer Henk Fraser won destijds in Tilburg eveneens van Willem II (0-3).
De eerste grote kans van de nerveuze wedstrijd op Het Kasteel was voor Sparta. Lennart Thy schoot de bal vanuit een kansrijke situatie naast. Kort daarvoor was Willem II-middenvelder Thijs Oosting er met geel goed vanaf gekomen nadat hij met zijn hooggeheven schoen de borst van de nietsvermoedende Bart Vriends hard had geraakt. In de 21e minuut treuzelde Mario Engels te lang met schieten nadat Willem II-doelman Timon Wellenreuther de bal verkeerd had uitverdedigd.
Nummer 15 Willem II was voor de rust nauwelijks gevaarlijk. Na de pauze verzuimde Spartaan Vito van Crooy eerst nog te scoren, maar na bijna een uur was het dan toch raak voor de thuisclub. Younes Namli haalde doeltreffend uit (1-0). Daarna toonde Willem II eindelijk wat meer inzet en durf. De Tilburgse gelijkmaker bleef echter uit.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
58 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
17 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geleden