Sparta verslaat Willem II en houdt PEC Zwolle onder zich
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de laatste plaats in de Eredivisie na nog geen dag alweer aan PEC Zwolle teruggegeven. De Rotterdamse ploeg won voor de tweede keer dit seizoen van concurrent Willem II (1-0). Daardoor is PEC Zwolle, dat zaterdag SC Cambuur met 4-3 versloeg, na 22 speelronden nog altijd de hekkensluiter.
Voor Sparta was het de eerste zege in de Eredivisie sinds 6 november. De ploeg van de scheidende trainer Henk Fraser won destijds in Tilburg eveneens van Willem II (0-3).
De eerste grote kans van de nerveuze wedstrijd op Het Kasteel was voor Sparta. Lennart Thy schoot de bal vanuit een kansrijke situatie naast. Kort daarvoor was Willem II-middenvelder Thijs Oosting er met geel goed vanaf gekomen nadat hij met zijn hooggeheven schoen de borst van de nietsvermoedende Bart Vriends hard had geraakt. In de 21e minuut treuzelde Mario Engels te lang met schieten nadat Willem II-doelman Timon Wellenreuther de bal verkeerd had uitverdedigd.
Nummer 15 Willem II was voor de rust nauwelijks gevaarlijk. Na de pauze verzuimde Spartaan Vito van Crooy eerst nog te scoren, maar na bijna een uur was het dan toch raak voor de thuisclub. Younes Namli haalde doeltreffend uit (1-0). Daarna toonde Willem II eindelijk wat meer inzet en durf. De Tilburgse gelijkmaker bleef echter uit.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
19 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
32 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
33 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
42 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
45 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
46 minuten geleden