Sparta verslaat Willem II en houdt PEC Zwolle onder zich
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de laatste plaats in de Eredivisie na nog geen dag alweer aan PEC Zwolle teruggegeven. De Rotterdamse ploeg won voor de tweede keer dit seizoen van concurrent Willem II (1-0). Daardoor is PEC Zwolle, dat zaterdag SC Cambuur met 4-3 versloeg, na 22 speelronden nog altijd de hekkensluiter.
Voor Sparta was het de eerste zege in de Eredivisie sinds 6 november. De ploeg van de scheidende trainer Henk Fraser won destijds in Tilburg eveneens van Willem II (0-3).
De eerste grote kans van de nerveuze wedstrijd op Het Kasteel was voor Sparta. Lennart Thy schoot de bal vanuit een kansrijke situatie naast. Kort daarvoor was Willem II-middenvelder Thijs Oosting er met geel goed vanaf gekomen nadat hij met zijn hooggeheven schoen de borst van de nietsvermoedende Bart Vriends hard had geraakt. In de 21e minuut treuzelde Mario Engels te lang met schieten nadat Willem II-doelman Timon Wellenreuther de bal verkeerd had uitverdedigd.
Nummer 15 Willem II was voor de rust nauwelijks gevaarlijk. Na de pauze verzuimde Spartaan Vito van Crooy eerst nog te scoren, maar na bijna een uur was het dan toch raak voor de thuisclub. Younes Namli haalde doeltreffend uit (1-0). Daarna toonde Willem II eindelijk wat meer inzet en durf. De Tilburgse gelijkmaker bleef echter uit.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden