Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta verslaat NEC en is dicht bij handhaving in Eredivisie

Sparta verslaat NEC en is dicht bij handhaving in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam speelt volgend seizoen waarschijnlijk opnieuw in de Eredivisie. Het elftal van trainer Maurice Steijn zette zondag een grote stap op weg naar handhaving door NEC met 2-0 te verslaan.

Sparta was in de eerste helft de enige ploeg die iets creëerde en opende na ruim een halfuur de score. Kristian Hlynsson kopte na een voorzet van Shunsuke Mito op de paal, waarna de bal via een been van keeper Robin Roefs in het doel belandde. De treffer volgde na een sterkere periode van de thuisploeg.

Thomas Ouwejan had NEC kort na de pauze op gelijke hoogte kunnen brengen. Van dichtbij schoot de voormalige speler van AZ de bal met buitenkant links over het doel. Sparta trok het duel daarna weer naar zich toe. Hlynsson trapte in de 71e minuut een vrije trap van grote afstand op de lat. Ook Patrick van Aanholt had net geen succes.

Play-offs

NEC speelde het laatste kwartier met een man minder na een tweede gele kaart voor Vito van Crooij. Invaller Nökkvi Thórisson besliste het duel met de 2-0.

Sparta steeg dankzij de zege van de vijftiende naar de twaalfde plaats met 31 punten. NEC heeft 30 punten en staat daar net onder. Nummer 16 Willem II verloor vrijdag al van sc Heerenveen en staat al wekenlang op 24 punten. De nummer 16 moet play-offs spelen om degradatie naar de eerste divisie te voorkomen.

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

5 minuten geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

9 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

10 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

12 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

13 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

15 uur geleden