Sparta verslaat Emmen in slotfase en vindt aansluiting bij subtop
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de Eredivisie aansluiting gevonden bij de subtop. Het elftal van trainer Maurice Steijn won voor eigen publiek met 3-1 van het laaggeklasseerde FC Emmen.
Vito van Crooij kopte Sparta in de 13e minuut uit een voorzet van Mica Pinto op voorsprong. De aanvaller staat in de competitie nu op vijf doelpunten. Dat zijn er net zoveel als hij er in het gehele vorige seizoen maakte.
FC Emmen kwam kort na rust langszij. Ole Romeny stond vrij bij de tweede paal en kon de bal binnenwerken op aangeven van invaller Mohamed Bouchouari: 1-1. Emmen leek op weg naar een punt, maar Sparta sloeg in de slotfase toe. Eerst werd een doelpunt van Van Crooij afgekeurd wegens buitenspel, maar in de 82e minuut kopte verdediger Bart Vriends alsnog raak: 2-1. Emmen stond toen al met tien man op het veld na een rode kaart (twee keer geel) voor Miguel Araujo.
Emmen maakte in blessuretijd gelijk, maar ook die treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel. Mario Engels besliste het duel daarna met de 3-1.
Sparta steeg met de overwinning naar de zesde plek en heeft nu 14 punten. FC Emmen is voorlaatste met 5 punten.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
2 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
3 uur geleden