Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta verslaat Emmen in slotfase en vindt aansluiting bij subtop

Sparta verslaat Emmen in slotfase en vindt aansluiting bij subtop

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de Eredivisie aansluiting gevonden bij de subtop. Het elftal van trainer Maurice Steijn won voor eigen publiek met 3-1 van het laaggeklasseerde FC Emmen.

Vito van Crooij kopte Sparta in de 13e minuut uit een voorzet van Mica Pinto op voorsprong. De aanvaller staat in de competitie nu op vijf doelpunten. Dat zijn er net zoveel als hij er in het gehele vorige seizoen maakte.

FC Emmen kwam kort na rust langszij. Ole Romeny stond vrij bij de tweede paal en kon de bal binnenwerken op aangeven van invaller Mohamed Bouchouari: 1-1. Emmen leek op weg naar een punt, maar Sparta sloeg in de slotfase toe. Eerst werd een doelpunt van Van Crooij afgekeurd wegens buitenspel, maar in de 82e minuut kopte verdediger Bart Vriends alsnog raak: 2-1. Emmen stond toen al met tien man op het veld na een rode kaart (twee keer geel) voor Miguel Araujo.

Emmen maakte in blessuretijd gelijk, maar ook die treffer werd afgekeurd vanwege buitenspel. Mario Engels besliste het duel daarna met de 3-1.

Sparta steeg met de overwinning naar de zesde plek en heeft nu 14 punten. FC Emmen is voorlaatste met 5 punten.

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

5 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

7 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

10 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

11 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

11 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

11 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

12 uur geleden