Sparta verlengt contract trainer Fraser tot medio 2024
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het contract van coach Henk Fraser met twee jaar verlengd, tot de zomer van 2024. De Eredivisieclub wil met het vroegtijdige verlenging duidelijk maken dat de afgelopen drie seizoenen met Fraser (54) de stijgende lijn is ingezet.
"Voorop staat uiteraard dat we niet anders dan tevreden kunnen zijn over de prestaties van de laatste drie jaar", zegt technisch directeur Henk van Stee. "Eigenlijk hebben we boven verwachting gepresteerd. Met een promotie in 2019, een elfde plaats in 2020 en een achtste plaats afgelopen seizoen, met zelfs deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, konden we niet meer krijgen."
Oud-profvoetballer Fraser zegt het enorm naar zijn zin te hebben bij Sparta. "Ik werk met goede en prettige mensen om mij heen, we zijn achter de schermen bezig om de selectie verder te versterken. Hoewel we pas een paar dagen bezig zijn met de voorbereiding, kan ik niet wachten om in augustus weer wedstrijden te coachen op een vol Kasteel."
Vierde seizoen
Henk Fraser begint aan zijn vierde seizoen als hoofdtrainer bij Sparta. Sinds de invoering van het betaald voetbal in 1955 is dat slechts drie keer eerder voorgekomen op Het Kasteel. Het record staat op naam van Denis Neville met acht seizoenen. "Dat record is nog wel heel ver weg," zegt Fraser. "Laten we eerst maar naar de nabije toekomst kijken en komend seizoen gaan presteren."
Van Stee noemt de continuïteit heel prettig. "Als er rust is binnen de club, binnen de staf en binnen de spelersgroep betekent dat maar één ding en dat is dat de prestaties van het eerste elftal goed zijn."
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.
43 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.
5 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.
7 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.
9 uur geleden