Sparta verhuurt Brym na twee invalbeurten weer aan FC Eindhoven
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft aanvaller Charles-Andreas Brym voor de rest van dit seizoen verhuurd aan FC Eindhoven. De club uit de Eredivisie nam de Canadese international deze zomer over van de ploeg uit de Keuken Kampioen Divisie, maar na twee invalbeurten keert Brym alweer terug naar Eindhoven.
"De concurrentie bij Sparta is hevig en voor Charles is het belangrijk, zeker met zijn leeftijd en potentie, om zoveel mogelijk minuten te maken", zegt technisch directeur Gerard Nijkamp van Sparta. "Bij FC Eindhoven komt hij tijdelijk terug in een vertrouwde omgeving en kan hij door wedstrijden te spelen in beeld blijven om met Canada naar het WK te gaan."
Brym (23) ondertekende op Het Kasteel een contract tot de zomer van 2025. Hij maakte afgelopen seizoen in 26 competitiewedstrijden acht doelpunten voor FC Eindhoven. In dienst van Sparta mocht de Canadees tegen AZ en Ajax in de slotfase wat speelminuten maken, maar hij kon niet verhinderen dat zijn ploeg beide duels verloor (met respectievelijk 3-2 en 1-0).
Canada doet eind dit jaar in Qatar voor het eerst sinds 1986 mee aan het WK. Het land is ingedeeld in een poule met België, Kroatië en Marokko.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
4 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
7 uur geleden