Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta trots op duobaan Fraser bij Oranje

Sparta trots op duobaan Fraser bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Sparta-trainer Henk Fraser zal komend seizoen naast zijn vertrouwde baan, ook een van de assistenten zijn van Louis van Gaal bij het Nederlands elftal. De Rotterdamse club is trots, omdat naast Fraser ook Van Gaal en assistent Danny Blind een Sparta-achtergrond hebben.

"We begrepen dat Henk op het lijstje van Louis van Gaal stond om, naast zijn werkzaamheden op Het Kasteel, onderdeel van de nieuwe technische staf van Oranje te worden. Uiteraard was dit een mooi compliment voor Henk en voor het werk dat hij de afgelopen jaren met Sparta geleverd heeft, daar zijn we best trots op. De wedstrijden van Oranje worden uiteraard gespeeld op momenten dat de Eredivisie stilligt, toch wilden wij graag met de KNVB afspraken maken dat deze nieuwe functie niet ten koste zou gaan van zijn werk hier. Die onderhandelingen verliepen voorspoedig, dus we zijn blij voor Henk dat hij deze kans krijgt," vertelt technisch directeur Henk van Stee van Sparta.

Henk Fraser speelde zes wedstrijden voor het Nederlands elftal. In 2018 werd hij hoofdtrainer van Sparta Rotterdam, de club waar hij zijn voetbalcarrière begon. Na een promotie in zijn eerste seizoen als trainer, volgden twee succesvolle Eredivisie-jaren, waarin Sparta op de elfde en achtste plek eindigde. Onlangs verlengde hij zijn contract in Rotterdam-West tot medio 2024.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

8 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

8 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

8 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

8 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

10 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

10 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

10 uur geleden