Sparta trekt goede lijn door en verpest terugkeer PEC
ZWOLLE (ANP) - Sparta heeft de goede lijn van afgelopen seizoen doorgetrokken naar dit seizoen. De Rotterdammers verpestten de terugkeer van PEC Zwolle in de Eredivisie. Het werd in Zwolle 2-1 voor Sparta.
Het eerste doelpunt van de avond, voor Sparta, werd gemaakt door een verdediger van PEC: Sam Kersten. Na een klein kwartier werkte Kersten de bal na een voorzet vanaf de rechterflank van Spartaan Saïd Bakari achter zijn eigen doelman, Jasper Schendelaar.
Het tweede doelpunt kwam in de 70e minuut van Sparta-spits Tobias Lauritsen, die profiteerde van de ruimte die PEC achterin had weggegeven. Lauritsen, vorig seizoen goed voor twaalf goals, schoof de bal beheerst binnen. Invaller Lennart Thy deed in de slotfase nog wat terug, maar PEC wist zich niet naar een punt te knokken.
Straf
Een deel van het stadion van PEC bleef leeg. De club moet enkele vakken op de noordtribune sluiten als straf voor het afsteken van vuurwerk in de ontmoeting met Roda JC in mei. Na afloop was het enkele minuten onrustig in het stadion omdat een paar fans van beide clubs de confrontatie met elkaar probeerden te zoeken. Grote ongeregeldheden bleven uit.
PEC, waar Johnny Jansen Dick Schreuder heeft vervangen als hoofdtrainer, werd afgelopen seizoen tweede in de eerste divisie na een seizoen eerder te zijn gedegradeerd.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
7 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
13 uur geleden