Sparta trekt goede lijn door en verpest terugkeer PEC
ZWOLLE (ANP) - Sparta heeft de goede lijn van afgelopen seizoen doorgetrokken naar dit seizoen. De Rotterdammers verpestten de terugkeer van PEC Zwolle in de Eredivisie. Het werd in Zwolle 2-1 voor Sparta.
Het eerste doelpunt van de avond, voor Sparta, werd gemaakt door een verdediger van PEC: Sam Kersten. Na een klein kwartier werkte Kersten de bal na een voorzet vanaf de rechterflank van Spartaan Saïd Bakari achter zijn eigen doelman, Jasper Schendelaar.
Het tweede doelpunt kwam in de 70e minuut van Sparta-spits Tobias Lauritsen, die profiteerde van de ruimte die PEC achterin had weggegeven. Lauritsen, vorig seizoen goed voor twaalf goals, schoof de bal beheerst binnen. Invaller Lennart Thy deed in de slotfase nog wat terug, maar PEC wist zich niet naar een punt te knokken.
Straf
Een deel van het stadion van PEC bleef leeg. De club moet enkele vakken op de noordtribune sluiten als straf voor het afsteken van vuurwerk in de ontmoeting met Roda JC in mei. Na afloop was het enkele minuten onrustig in het stadion omdat een paar fans van beide clubs de confrontatie met elkaar probeerden te zoeken. Grote ongeregeldheden bleven uit.
PEC, waar Johnny Jansen Dick Schreuder heeft vervangen als hoofdtrainer, werd afgelopen seizoen tweede in de eerste divisie na een seizoen eerder te zijn gedegradeerd.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
6 uur geleden