Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta trekt goede lijn door en verpest terugkeer PEC

Sparta trekt goede lijn door en verpest terugkeer PEC

ZWOLLE (ANP) - Sparta heeft de goede lijn van afgelopen seizoen doorgetrokken naar dit seizoen. De Rotterdammers verpestten de terugkeer van PEC Zwolle in de Eredivisie. Het werd in Zwolle 2-1 voor Sparta.

Het eerste doelpunt van de avond, voor Sparta, werd gemaakt door een verdediger van PEC: Sam Kersten. Na een klein kwartier werkte Kersten de bal na een voorzet vanaf de rechterflank van Spartaan Saïd Bakari achter zijn eigen doelman, Jasper Schendelaar.

Het tweede doelpunt kwam in de 70e minuut van Sparta-spits Tobias Lauritsen, die profiteerde van de ruimte die PEC achterin had weggegeven. Lauritsen, vorig seizoen goed voor twaalf goals, schoof de bal beheerst binnen. Invaller Lennart Thy deed in de slotfase nog wat terug, maar PEC wist zich niet naar een punt te knokken.

Straf

Een deel van het stadion van PEC bleef leeg. De club moet enkele vakken op de noordtribune sluiten als straf voor het afsteken van vuurwerk in de ontmoeting met Roda JC in mei. Na afloop was het enkele minuten onrustig in het stadion omdat een paar fans van beide clubs de confrontatie met elkaar probeerden te zoeken. Grote ongeregeldheden bleven uit.

PEC, waar Johnny Jansen Dick Schreuder heeft vervangen als hoofdtrainer, werd afgelopen seizoen tweede in de eerste divisie na een seizoen eerder te zijn gedegradeerd.

Meer uit Voetbal

Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

1 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

14 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

16 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

16 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

22 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden