Sparta-trainer Fraser: op mentaliteit verloren van Fortuna
SITTARD (ANP) - Trainer Henk Fraser vindt dat Sparta Rotterdam "puur op mentaliteit" heeft verloren bij Fortuna Sittard. De Rotterdamse degradatiekandidaat creëerde amper kansen en ging in Limburg kansloos onderuit (3-0). "Het is lang geleden dat ik me zo gevoeld heb", zei Fraser bij ESPN. "De vorige keer brak ik toen mijn hand op drie plaatsen met een klap op een houten deur."
Fraser, die na dit seizoen overstapt naar FC Utrecht, zag Sparta slecht beginnen aan de inhaalwedstrijd. "We verloren het eerste duel en kregen meteen een corner tegen. Achteraf gezien was dat al typerend voor deze wedstrijd. We hebben puur op mentaliteit verloren." Alleen Joeri de Kamps straalde volgens Fraser uit dat hij doordrongen was van het belang van het duel. Sparta bleef door de nederlaag onderaan staan in de Eredivisie en zag Fortuna een voorsprong van 4 punten nemen.
"Een rampavond", zei verdediger Bart Vriends. "Dit was een 'leven- of doodwedstrijd', een cruciaal duel. We hadden in de survivalmodus moeten staan, maar dat is geen moment gelukt. We zijn vanaf het allereerste begin afgebluft door Fortuna. Daar voelen we ons schuldig over."
Fortuna kwam na 10 minuten op voorsprong uit een vrije trap van Mats Seuntjens, die alle Spartanen inclusief doelman Maduka Okoye verraste. "Lachwekkend", aldus Fraser. "We waren gewoon niet scherp." Aanvoerder Adil Auassar zei er "geen pepernoot" van te begrijpen. "Onze keeper stond volgens mij nog niet klaar, maar van de scheidsrechter mocht hij schieten."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
11 uur geleden