Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta-trainer Fraser: op mentaliteit verloren van Fortuna

Sparta-trainer Fraser: op mentaliteit verloren van Fortuna

SITTARD (ANP) - Trainer Henk Fraser vindt dat Sparta Rotterdam "puur op mentaliteit" heeft verloren bij Fortuna Sittard. De Rotterdamse degradatiekandidaat creëerde amper kansen en ging in Limburg kansloos onderuit (3-0). "Het is lang geleden dat ik me zo gevoeld heb", zei Fraser bij ESPN. "De vorige keer brak ik toen mijn hand op drie plaatsen met een klap op een houten deur."

Fraser, die na dit seizoen overstapt naar FC Utrecht, zag Sparta slecht beginnen aan de inhaalwedstrijd. "We verloren het eerste duel en kregen meteen een corner tegen. Achteraf gezien was dat al typerend voor deze wedstrijd. We hebben puur op mentaliteit verloren." Alleen Joeri de Kamps straalde volgens Fraser uit dat hij doordrongen was van het belang van het duel. Sparta bleef door de nederlaag onderaan staan in de Eredivisie en zag Fortuna een voorsprong van 4 punten nemen.

"Een rampavond", zei verdediger Bart Vriends. "Dit was een 'leven- of doodwedstrijd', een cruciaal duel. We hadden in de survivalmodus moeten staan, maar dat is geen moment gelukt. We zijn vanaf het allereerste begin afgebluft door Fortuna. Daar voelen we ons schuldig over."

Fortuna kwam na 10 minuten op voorsprong uit een vrije trap van Mats Seuntjens, die alle Spartanen inclusief doelman Maduka Okoye verraste. "Lachwekkend", aldus Fraser. "We waren gewoon niet scherp." Aanvoerder Adil Auassar zei er "geen pepernoot" van te begrijpen. "Onze keeper stond volgens mij nog niet klaar, maar van de scheidsrechter mocht hij schieten."

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

3 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

6 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

8 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

9 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

9 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

11 uur geleden