Sparta test met publiek op Kasteel bij oefenwedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - In navolging van enkele andere clubs uit de eredivisie heeft ook Sparta Rotterdam toestemming gekregen om in de voorbereiding op het seizoen publiek toe te laten bij een oefenwedstrijd. Bijna duizend mensen mogen op zaterdag 22 augustus naar binnen op Het Kasteel voor het duel met NAC Breda. Op de publieke tribunes is plek voor zo'n 750 fans, op het ereterras voor 200 mensen.
Sparta ziet de oefenwedstrijd tegen NAC ook als test voor het toelaten van publiek bij de komende eredivisieduels. De Rotterdamse club denkt in het begin van het seizoen maximaal 3300 mensen te kunnen huisvesten in het stadion. Die moeten onderling 1,5 meter afstand houden als ze niet uit hetzelfde huishouden komen of 18 jaar of ouder zijn.
"Op voorhand willen wij graag de medewerking van al onze supporters vragen", zegt directeur Manfred Laros. "Wij gaan gezien de toegestane capaciteit het niet voor elkaar krijgen om iedereen tevreden te stellen. Graag doen wij een beroep op alle Spartanen om zich aan de nog te publiceren richtlijnen en regels te houden en deze stap naar het spelen met (beperkt) publiek te koesteren, te behouden en zodra mogelijk verder uit te breiden. Want iedereen wil zo spoedig mogelijk weer naar een vol Sparta-stadion toe en dat kan enkel als we ons samen aan de richtlijnen en regels houden."
PSV laat vrijdag 300 fans toe bij het oefenduel met de amateurs van UNA op trainingscomplex De Herdgang in Eindhoven. Een dag later is ook een beperkt aantal toeschouwers welkom in het stadion van FC Groningen, dat het opneemt tegen Heracles Almelo. FC Utrecht - AZ vindt die dag zonder publiek in De Galgenwaard plaats.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
10 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
13 uur geleden