Sparta test met publiek op Kasteel bij oefenwedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - In navolging van enkele andere clubs uit de eredivisie heeft ook Sparta Rotterdam toestemming gekregen om in de voorbereiding op het seizoen publiek toe te laten bij een oefenwedstrijd. Bijna duizend mensen mogen op zaterdag 22 augustus naar binnen op Het Kasteel voor het duel met NAC Breda. Op de publieke tribunes is plek voor zo'n 750 fans, op het ereterras voor 200 mensen.
Sparta ziet de oefenwedstrijd tegen NAC ook als test voor het toelaten van publiek bij de komende eredivisieduels. De Rotterdamse club denkt in het begin van het seizoen maximaal 3300 mensen te kunnen huisvesten in het stadion. Die moeten onderling 1,5 meter afstand houden als ze niet uit hetzelfde huishouden komen of 18 jaar of ouder zijn.
"Op voorhand willen wij graag de medewerking van al onze supporters vragen", zegt directeur Manfred Laros. "Wij gaan gezien de toegestane capaciteit het niet voor elkaar krijgen om iedereen tevreden te stellen. Graag doen wij een beroep op alle Spartanen om zich aan de nog te publiceren richtlijnen en regels te houden en deze stap naar het spelen met (beperkt) publiek te koesteren, te behouden en zodra mogelijk verder uit te breiden. Want iedereen wil zo spoedig mogelijk weer naar een vol Sparta-stadion toe en dat kan enkel als we ons samen aan de richtlijnen en regels houden."
PSV laat vrijdag 300 fans toe bij het oefenduel met de amateurs van UNA op trainingscomplex De Herdgang in Eindhoven. Een dag later is ook een beperkt aantal toeschouwers welkom in het stadion van FC Groningen, dat het opneemt tegen Heracles Almelo. FC Utrecht - AZ vindt die dag zonder publiek in De Galgenwaard plaats.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
12 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
14 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
16 uur geleden