Sparta test met publiek op Kasteel bij oefenwedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - In navolging van enkele andere clubs uit de eredivisie heeft ook Sparta Rotterdam toestemming gekregen om in de voorbereiding op het seizoen publiek toe te laten bij een oefenwedstrijd. Bijna duizend mensen mogen op zaterdag 22 augustus naar binnen op Het Kasteel voor het duel met NAC Breda. Op de publieke tribunes is plek voor zo'n 750 fans, op het ereterras voor 200 mensen.
Sparta ziet de oefenwedstrijd tegen NAC ook als test voor het toelaten van publiek bij de komende eredivisieduels. De Rotterdamse club denkt in het begin van het seizoen maximaal 3300 mensen te kunnen huisvesten in het stadion. Die moeten onderling 1,5 meter afstand houden als ze niet uit hetzelfde huishouden komen of 18 jaar of ouder zijn.
"Op voorhand willen wij graag de medewerking van al onze supporters vragen", zegt directeur Manfred Laros. "Wij gaan gezien de toegestane capaciteit het niet voor elkaar krijgen om iedereen tevreden te stellen. Graag doen wij een beroep op alle Spartanen om zich aan de nog te publiceren richtlijnen en regels te houden en deze stap naar het spelen met (beperkt) publiek te koesteren, te behouden en zodra mogelijk verder uit te breiden. Want iedereen wil zo spoedig mogelijk weer naar een vol Sparta-stadion toe en dat kan enkel als we ons samen aan de richtlijnen en regels houden."
PSV laat vrijdag 300 fans toe bij het oefenduel met de amateurs van UNA op trainingscomplex De Herdgang in Eindhoven. Een dag later is ook een beperkt aantal toeschouwers welkom in het stadion van FC Groningen, dat het opneemt tegen Heracles Almelo. FC Utrecht - AZ vindt die dag zonder publiek in De Galgenwaard plaats.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geleden