Sparta stuurt Heracles play-offs tegen degradatie in
ALMELO (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Heracles Almelo richting de play-offs om promotie/degradatie gestuurd. De ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almelo met 3-1 en speelde zich daardoor veilig. Heracles zakte naar de zestiende plaats en moet een langer verblijf in de hoogste divisie zien af te dwingen via de nacompetitie.
De ploeg van de vertrekkende trainer Frank Wormuth treft Excelsior in de halve finales. Heracles, dat sinds 2005 op het hoogste niveau speelt, waande zich al een tijdje veilig. Door nederlagen in de laatste week van de competitie tegen Willem II, RKC Waalwijk (twee keer 2-0) en Sparta dreigt nu toch degradatie.
Sparta bivakkeerde geruime tijd in de degradatiezone, maar wist zich juist in de laatste weken van het seizoen veilig te spelen. Toen Henk Fraser eind vorige maand opstapte, stond Sparta met nog vier wedstrijden te spelen onderaan. Steijn, die Fraser eigenlijk na dit seizoen zou opvolgen, besloot direct al in te stappen. Met 10 punten loodste hij Sparta van de achttiende naar de veertiende plaats en daarmee naar een langer verblijf in de Eredivisie.
In de blessuretijd van de eerst helft opende Arno Verschueren de score, na een fraaie dieptepass van Younes Namli vanuit de middencirkel. Heracles schreeuwde kort na rust om een penalty vanwege hands van Aaron Meijers, maar de VAR weerhield scheidsrechter Danny Makkelie daarvan. Zo'n 20 minuten voor tijd verdubbelde Lennart Thy op aangeven van Meijers de Rotterdamse voorsprong en invaller Mario Engels tekende voor de 0-3. De tegentreffer van Sinan Bakis kon Heracles niet meer helpen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
9 uur geleden