Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta stuurt Heracles play-offs tegen degradatie in

Sparta stuurt Heracles play-offs tegen degradatie in

ALMELO (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Heracles Almelo richting de play-offs om promotie/degradatie gestuurd. De ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almelo met 3-1 en speelde zich daardoor veilig. Heracles zakte naar de zestiende plaats en moet een langer verblijf in de hoogste divisie zien af te dwingen via de nacompetitie.

De ploeg van de vertrekkende trainer Frank Wormuth treft Excelsior in de halve finales. Heracles, dat sinds 2005 op het hoogste niveau speelt, waande zich al een tijdje veilig. Door nederlagen in de laatste week van de competitie tegen Willem II, RKC Waalwijk (twee keer 2-0) en Sparta dreigt nu toch degradatie.

Sparta bivakkeerde geruime tijd in de degradatiezone, maar wist zich juist in de laatste weken van het seizoen veilig te spelen. Toen Henk Fraser eind vorige maand opstapte, stond Sparta met nog vier wedstrijden te spelen onderaan. Steijn, die Fraser eigenlijk na dit seizoen zou opvolgen, besloot direct al in te stappen. Met 10 punten loodste hij Sparta van de achttiende naar de veertiende plaats en daarmee naar een langer verblijf in de Eredivisie.

In de blessuretijd van de eerst helft opende Arno Verschueren de score, na een fraaie dieptepass van Younes Namli vanuit de middencirkel. Heracles schreeuwde kort na rust om een penalty vanwege hands van Aaron Meijers, maar de VAR weerhield scheidsrechter Danny Makkelie daarvan. Zo'n 20 minuten voor tijd verdubbelde Lennart Thy op aangeven van Meijers de Rotterdamse voorsprong en invaller Mario Engels tekende voor de 0-3. De tegentreffer van Sinan Bakis kon Heracles niet meer helpen.

Meer uit Voetbal

Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

38 minuten geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

43 minuten geleden
Zesde landstitel in achttien jaar voor PSV

VOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.

44 minuten geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

47 minuten geleden
Directeur Van Dop van Go Ahead: gedrag PEC-fans onacceptabel

DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.

50 minuten geleden
Feyenoord speelt gelijk bij Volendam en laat landstitel aan PSV

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.

58 minuten geleden
PSV zeker van 27e landstitel na gelijkspel Feyenoord bij Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.

59 minuten geleden