Sparta stuurt Heracles play-offs tegen degradatie in
ALMELO (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Heracles Almelo richting de play-offs om promotie/degradatie gestuurd. De ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almelo met 3-1 en speelde zich daardoor veilig. Heracles zakte naar de zestiende plaats en moet een langer verblijf in de hoogste divisie zien af te dwingen via de nacompetitie.
De ploeg van de vertrekkende trainer Frank Wormuth treft Excelsior in de halve finales. Heracles, dat sinds 2005 op het hoogste niveau speelt, waande zich al een tijdje veilig. Door nederlagen in de laatste week van de competitie tegen Willem II, RKC Waalwijk (twee keer 2-0) en Sparta dreigt nu toch degradatie.
Sparta bivakkeerde geruime tijd in de degradatiezone, maar wist zich juist in de laatste weken van het seizoen veilig te spelen. Toen Henk Fraser eind vorige maand opstapte, stond Sparta met nog vier wedstrijden te spelen onderaan. Steijn, die Fraser eigenlijk na dit seizoen zou opvolgen, besloot direct al in te stappen. Met 10 punten loodste hij Sparta van de achttiende naar de veertiende plaats en daarmee naar een langer verblijf in de Eredivisie.
In de blessuretijd van de eerst helft opende Arno Verschueren de score, na een fraaie dieptepass van Younes Namli vanuit de middencirkel. Heracles schreeuwde kort na rust om een penalty vanwege hands van Aaron Meijers, maar de VAR weerhield scheidsrechter Danny Makkelie daarvan. Zo'n 20 minuten voor tijd verdubbelde Lennart Thy op aangeven van Meijers de Rotterdamse voorsprong en invaller Mario Engels tekende voor de 0-3. De tegentreffer van Sinan Bakis kon Heracles niet meer helpen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
1 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden