Sparta stuurt Heracles play-offs tegen degradatie in
ALMELO (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Heracles Almelo richting de play-offs om promotie/degradatie gestuurd. De ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almelo met 3-1 en speelde zich daardoor veilig. Heracles zakte naar de zestiende plaats en moet een langer verblijf in de hoogste divisie zien af te dwingen via de nacompetitie.
De ploeg van de vertrekkende trainer Frank Wormuth treft Excelsior in de halve finales. Heracles, dat sinds 2005 op het hoogste niveau speelt, waande zich al een tijdje veilig. Door nederlagen in de laatste week van de competitie tegen Willem II, RKC Waalwijk (twee keer 2-0) en Sparta dreigt nu toch degradatie.
Sparta bivakkeerde geruime tijd in de degradatiezone, maar wist zich juist in de laatste weken van het seizoen veilig te spelen. Toen Henk Fraser eind vorige maand opstapte, stond Sparta met nog vier wedstrijden te spelen onderaan. Steijn, die Fraser eigenlijk na dit seizoen zou opvolgen, besloot direct al in te stappen. Met 10 punten loodste hij Sparta van de achttiende naar de veertiende plaats en daarmee naar een langer verblijf in de Eredivisie.
In de blessuretijd van de eerst helft opende Arno Verschueren de score, na een fraaie dieptepass van Younes Namli vanuit de middencirkel. Heracles schreeuwde kort na rust om een penalty vanwege hands van Aaron Meijers, maar de VAR weerhield scheidsrechter Danny Makkelie daarvan. Zo'n 20 minuten voor tijd verdubbelde Lennart Thy op aangeven van Meijers de Rotterdamse voorsprong en invaller Mario Engels tekende voor de 0-3. De tegentreffer van Sinan Bakis kon Heracles niet meer helpen.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
6 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden