Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta sluit sterke eindsprint in 2020 in stijl af in Enschede

Sparta sluit sterke eindsprint in 2020 in stijl af in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Sparta gaat met een heel goed gevoel de winterstop in. De Rotterdamse ploeg versloeg subtopper FC Twente in Enschede met 2-0. Daarmee sloot de formatie van trainer Henk Fraser een sterke eindsprint in 2020 in stijl af. Sparta pakte uit de laatste zeven wedstrijden 15 punten. Het teleurstellende FC Twente daarentegen verloor voor de derde keer in de laatste vijf duels.

Sparta was al in de eerste helft de betere ploeg. De middenmoter speelde met meer tempo en inzet dan de thuisclub, die een ietwat matte indruk maakte en niet één scoringskans afdwong.

Dankzij doelman Joël Drommel kwam FC Twente niet op een snelle achterstand. Hij verrichtte in de beginfase een aantal goede reddingen, vooral op doelpogingen van de Duitse aanvaller Mario Engels die met zijn landgenoot Lennart Thy voorin bij Sparta een gevaarlijk koppel vormde. Op slag van rust opende Engels alsnog de score nadat de bal uit een vrije trap via verdediger Tyronne Ebuehi fortuinlijk voor zijn voeten was beland: 0-1.

Na de pauze liet FC Twente zich iets meer gelden. Een schot van Wout Brama zeilde over de lat en een kopbal van Danilo verdween voorlangs. Sparta raakte echter niet in paniek en kwam dankzij een technisch hoogstandje van Deroy Duarte op 0-2. Coach Ron Jans wisselde daarna nog vijf keer, maar aan de derde thuisnederlaag op rij viel voor FC Twente niet meer te ontkomen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

9 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

9 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

9 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

12 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

12 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

12 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

12 uur geleden