Sparta sluit sterke eindsprint in 2020 in stijl af in Enschede
ENSCHEDE (ANP) - Sparta gaat met een heel goed gevoel de winterstop in. De Rotterdamse ploeg versloeg subtopper FC Twente in Enschede met 2-0. Daarmee sloot de formatie van trainer Henk Fraser een sterke eindsprint in 2020 in stijl af. Sparta pakte uit de laatste zeven wedstrijden 15 punten. Het teleurstellende FC Twente daarentegen verloor voor de derde keer in de laatste vijf duels.
Sparta was al in de eerste helft de betere ploeg. De middenmoter speelde met meer tempo en inzet dan de thuisclub, die een ietwat matte indruk maakte en niet één scoringskans afdwong.
Dankzij doelman Joël Drommel kwam FC Twente niet op een snelle achterstand. Hij verrichtte in de beginfase een aantal goede reddingen, vooral op doelpogingen van de Duitse aanvaller Mario Engels die met zijn landgenoot Lennart Thy voorin bij Sparta een gevaarlijk koppel vormde. Op slag van rust opende Engels alsnog de score nadat de bal uit een vrije trap via verdediger Tyronne Ebuehi fortuinlijk voor zijn voeten was beland: 0-1.
Na de pauze liet FC Twente zich iets meer gelden. Een schot van Wout Brama zeilde over de lat en een kopbal van Danilo verdween voorlangs. Sparta raakte echter niet in paniek en kwam dankzij een technisch hoogstandje van Deroy Duarte op 0-2. Coach Ron Jans wisselde daarna nog vijf keer, maar aan de derde thuisnederlaag op rij viel voor FC Twente niet meer te ontkomen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
21 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden