Sparta Rotterdam wint op eigen veld niet van RKC
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er dinsdag niet in geslaagd Ajax op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. De succesvolle formatie van trainer Maurice Steijn kon in eigen huis niet winnen van de degelijke middenmoter RKC Waalwijk. In Rotterdam eindigde de wedstrijd in 0-0. Sparta staat vooralsnog op de zesde plaats.
Vito van Crooij was voor rust het dichtst bij de openingstreffer voor Sparta. Hij passeerde weliswaar doelman Etienne Vaessen, maar zag zijn inzet vervolgens door verdediger Shawn Adewoye net voor de lijn weggehaald. Verder was er een mooi schot van Younes Namli, dat maar net over het doel ging.
Ook RKC kreeg in de eerste fase enkele mogelijkheden. Zo ging bijvoorbeeld een inzet van Mats Seuntjens bij een Waalwijkse uitbraak ook net over.
Na de hervatting werd van beide elftallen een doelpunt afgekeurd. Eerst werd bij RKC Iliass Bel Hassani wegens buitenspel teruggefloten, even later overkwam dat aan de andere kant Adil Auassar.
Vervolgens drong RKC nadrukkelijk aan. Thierry Lutonda leek te scoren, maar doelman Nick Olij redde adequaat op de inzet van de Belgische speler.
De Japanner Koki Saito viel al na 12 minuten geblesseerd uit bij Sparta Rotterdam. Namli kwam hem vervangen.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
15 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
15 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden