Sparta Rotterdam en Heracles Almelo in evenwicht: 1-1
ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Sparta Rotterdam en Heracles Almelo heeft op Het Kasteel geen winnaar opgeleverd: 1-1. De thuisclub wacht daardoor dit seizoen nog altijd op de eerste competitiezege.
Sparta moest bij een stand van 1-0 in de 53e minuut met tien man verder na een rode kaart voor aanvoerder Adil Auassar. Het was alweer de derde rode kaart voor een Spartaan in dit seizoen. Na het vertrek van Auassar kwamen de bezoekers dankzij Rai Vloet nog wel op 1-1, maar een nederlaag bleef het strijdbare Sparta bespaard.
Sinan Bakis kreeg namens Heracles snel een grote kans. Hij kopte van dichtbij naast. Sparta was in de open wedstrijd eveneens een paar keer dicht bij een doelpunt. Doelman Michael Brouwer keerde een schot van Lennart Thy.
Kort na de pauze brak Abdou Harroui de ban met een afstandsschot, dat door Thy wellicht nog heel licht werd getoucheerd: 1-0. Zes minuten later trapte Auassar naar tegenstander Vloet, die zelf echter ook uitdeelde. Mede op advies van de VAR trok arbiter Serdar Gözübüyük alleen rood voor de Spartaan.
Heracles maakte daarna zonder overtuiging jacht op de eerste eredivisietreffer dit jaar in een uitwedstrijd. Op aangeven van invaller Kasper Lunding tekende Vloet in de 75e minuut alsnog voor de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden