Sparta Rotterdam blijft op 1-1 steken tegen RKC Waalwijk
ROTTERDAM (ANP) - Degradatiekandidaat Sparta Rotterdam heeft in de thuiswedstrijd tegen concurrent RKC Waalwijk genoegen moeten nemen met 1 punt. Het duel tussen de nummers 16 en 15 van de ranglijst eindigde in 1-1. Daardoor bleef het verschil tussen beide clubs 3 punten in het voordeel van de Brabanders.
Sparta begon nerveus aan de 'zespuntenwedstrijd'. Jens Odgaard kreeg meteen al een paar aardige kansen. De paal en Adil Auassar, die zijn doelman Maduka Okoye te hulp schoot, voorkwamen een snelle RKC-treffer. Dankzij een blunder van Tom Beugelsdijk kwamen de Waalwijkers in de 27e minuut alsnog op voorsprong. De Haagse verdediger speelde verkeerd terug op Okoye, waarna Odgaard kon toeslaan (0-1). Het was de zevende competitietreffer voor de Deen.
Nog voor de rust kwam Sparta langszij. Uit een voorzet van Auassar tikte Vito van Crooy van dichtbij in (1-1).
Na de pauze maakten beide ploegen een vrij machteloze indruk. Sparta ging zonder overtuiging en tempo op jacht naar de derde competitiezege. RKC bleef zonder grote problemen overeind, maar kon in aanvallend opzicht evenmin veel afdwingen. Ook oud-Spartaan Michiel Kramer kon het verschil niet maken namens RKC. Hij vervulde op 23 oktober in de thuiswedstrijd tegen de Rotterdammers met het enige doelpunt in de voorlaatste minuut nog wel een hoofdrol (1-0).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden