Sparta Praag verontschuldigt zich voor racistische spreekkoren
PRAAG (ANP) - Het bestuur van Sparta Praag heeft maandag excuses aangeboden voor de racistische spreekkoren die te horen waren tijdens de wedstrijd tegen AS Monaco in de voorronde van de Champions League. Onder anderen de Franse middenvelder Aurélien Tchouaméni was het slachtoffer. Toen hij in de 37e minuut scoorde, werden er door Tsjechische fans op de tribune apengeluiden gemaakt.
Het duel lag enige tijd stil, maar de spelers van Monaco gaven aan door te willen gaan. "We zijn diepbedroefd door het incident van vorige week", zei Sparta Praag in een bief aan Monaco en Tchouaméni, die ook werd gepubliceerd op de site. De clubleiding liet tevens weten dat de schuldigen zijn geïdentificeerd en beloofde dat zij uit het stadion zullen worden verbannen.
De UEFA is een disciplinaire procedure begonnen tegen Sparta Praag wegens "discriminerend gedrag, beledigende spreekkoren en het gooien van voorwerpen naar een speler". Er is nog geen oordeel geveld.
De return is dinsdagavond in Frankrijk. Monaco verdedigt in eigen huis een voorsprong van 2-0. De winnaar gaat naar de play-offs om een plek in de het hoofdtoernooi. PSV is ook nog volop in de race.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
7 uur geleden