Sparta Praag verontschuldigt zich voor racistische spreekkoren
PRAAG (ANP) - Het bestuur van Sparta Praag heeft maandag excuses aangeboden voor de racistische spreekkoren die te horen waren tijdens de wedstrijd tegen AS Monaco in de voorronde van de Champions League. Onder anderen de Franse middenvelder Aurélien Tchouaméni was het slachtoffer. Toen hij in de 37e minuut scoorde, werden er door Tsjechische fans op de tribune apengeluiden gemaakt.
Het duel lag enige tijd stil, maar de spelers van Monaco gaven aan door te willen gaan. "We zijn diepbedroefd door het incident van vorige week", zei Sparta Praag in een bief aan Monaco en Tchouaméni, die ook werd gepubliceerd op de site. De clubleiding liet tevens weten dat de schuldigen zijn geïdentificeerd en beloofde dat zij uit het stadion zullen worden verbannen.
De UEFA is een disciplinaire procedure begonnen tegen Sparta Praag wegens "discriminerend gedrag, beledigende spreekkoren en het gooien van voorwerpen naar een speler". Er is nog geen oordeel geveld.
De return is dinsdagavond in Frankrijk. Monaco verdedigt in eigen huis een voorsprong van 2-0. De winnaar gaat naar de play-offs om een plek in de het hoofdtoernooi. PSV is ook nog volop in de race.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden