Sparta Praag verontschuldigt zich voor racistische spreekkoren
PRAAG (ANP) - Het bestuur van Sparta Praag heeft maandag excuses aangeboden voor de racistische spreekkoren die te horen waren tijdens de wedstrijd tegen AS Monaco in de voorronde van de Champions League. Onder anderen de Franse middenvelder Aurélien Tchouaméni was het slachtoffer. Toen hij in de 37e minuut scoorde, werden er door Tsjechische fans op de tribune apengeluiden gemaakt.
Het duel lag enige tijd stil, maar de spelers van Monaco gaven aan door te willen gaan. "We zijn diepbedroefd door het incident van vorige week", zei Sparta Praag in een bief aan Monaco en Tchouaméni, die ook werd gepubliceerd op de site. De clubleiding liet tevens weten dat de schuldigen zijn geïdentificeerd en beloofde dat zij uit het stadion zullen worden verbannen.
De UEFA is een disciplinaire procedure begonnen tegen Sparta Praag wegens "discriminerend gedrag, beledigende spreekkoren en het gooien van voorwerpen naar een speler". Er is nog geen oordeel geveld.
De return is dinsdagavond in Frankrijk. Monaco verdedigt in eigen huis een voorsprong van 2-0. De winnaar gaat naar de play-offs om een plek in de het hoofdtoernooi. PSV is ook nog volop in de race.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
5 uur geleden