Sparta neemt Spaanse middenvelder Alemañ (20) over van Valencia
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Pedro Alemañ. De 20-jarige Spaanse middenvelder komt over van Valencia, waar hij in het tweede elftal speelde. Alemañ ondertekende een contract tot de zomer van 2025 bij de huidige nummer 6 uit de Eredivisie, met een optie op nog een seizoen.
Sparta gebruikte het recente trainingskamp in Spanje om de middenvelder, wiens contract bij Valencia na dit seizoen zou aflopen, intensief te volgen. "We hadden Pedro al geruime tijd in het vizier via onze scouting, maar tijdens het trainingskamp hadden we de mogelijkheid om nog meer informatie in te winnen", zegt technisch directeur Gerard Nijkamp. "Samen met de technische staf hebben we hier gebruik van gemaakt en daarbij kregen we de bevestiging dat Pedro kan uitgroeien tot een interessante speler."
Sparta staat na een sterke eerste seizoenshelft op de zesde plaats in de Eredivisie. De ploeg van trainer Maurice Steijn hervat de competitie volgende week zaterdag met een uitwedstrijd tegen PSV.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
33 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geleden