
Sparta-middenvelder Mito in Japanse selectie voor Spelen
TOKIO (ANP/AFP) - Sparta Rotterdam-middenvelder Shunsuke Mito gaat met Japan mee naar de Olympische Spelen. Voor NEC-speler Kodai Sano zit er niet meer in dan een plek op de reservelijst. De Japanse bondscoach Go Oiwa koos ervoor geen spelers van ouder dan 23 jaar te selecteren, terwijl dat er volgens de regels drie mogen zijn.
Volgens de Japanse bond was het niet makkelijk om van Europese clubs toestemming te krijgen om hun spelers te selecteren voor de Spelen, die van 26 juli tot en met 11 augustus duren. De Eredivisie begint bijvoorbeeld in het laatste weekend van de Spelen al. "Ik heb gekozen voor de beste achttien spelers en vier reservespelers die voor mij beschikbaar waren", zei Oiwa.
Met Koki Ogawa heeft NEC nog een Japanner in de selectie. De 26-jarige aanvaller is niet opgenomen in de olympische selectie.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
20 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
21 uur geleden