Sparta maakt zich na kansloze nederlaag op voor twee 'finales'
ROTTERDAM (ANP) - Sparta moet de nederlaag bij Feyenoord volgens aanvoerder Adil Auassar zo snel mogelijk vergeten. "We spelen de komende weken twee finales, tegen Willem II en Fortuna. Dan moeten we het zoals altijd met veel passie en strijd laten zien", zei Auassar na de kansloze middag in De Kuip (4-0).
Sparta is afgezakt naar de zeventiende plaats in de Eredivisie en houdt met 14 punten alleen PEC Zwolle (13) nog onder zich. De laatste zege dateert van begin november bij Willem II (0-3). Die ploeg komt volgende week naar Rotterdam.
"Deze tegenstander was een paar maatjes te groot", concludeerde trainer Henk Fraser bij ESPN na de verloren derby. "Zij zijn duidelijk verder. Dat is niet onlogisch, zo zijn de verhoudingen nu eenmaal. Als wij alles goed doen, kunnen we het een tegenstander moeilijk maken. Maar helaas lukte dat vandaag niet", aldus Fraser, die onlangs aankondigde dat hij na dit seizoen vertrekt bij Sparta. De komende weken wacht een strijd tegen degradatie. "We weten dat het een heel pittige uitdaging voor ons is."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
5 uur geleden