Sparta maakt zich na kansloze nederlaag op voor twee 'finales'
ROTTERDAM (ANP) - Sparta moet de nederlaag bij Feyenoord volgens aanvoerder Adil Auassar zo snel mogelijk vergeten. "We spelen de komende weken twee finales, tegen Willem II en Fortuna. Dan moeten we het zoals altijd met veel passie en strijd laten zien", zei Auassar na de kansloze middag in De Kuip (4-0).
Sparta is afgezakt naar de zeventiende plaats in de Eredivisie en houdt met 14 punten alleen PEC Zwolle (13) nog onder zich. De laatste zege dateert van begin november bij Willem II (0-3). Die ploeg komt volgende week naar Rotterdam.
"Deze tegenstander was een paar maatjes te groot", concludeerde trainer Henk Fraser bij ESPN na de verloren derby. "Zij zijn duidelijk verder. Dat is niet onlogisch, zo zijn de verhoudingen nu eenmaal. Als wij alles goed doen, kunnen we het een tegenstander moeilijk maken. Maar helaas lukte dat vandaag niet", aldus Fraser, die onlangs aankondigde dat hij na dit seizoen vertrekt bij Sparta. De komende weken wacht een strijd tegen degradatie. "We weten dat het een heel pittige uitdaging voor ons is."
Meer uit Voetbal
MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Kevin Balvers aangesteld als spelhervattingen-specialist. De 35-jarige Balvers was al werkzaam bij de koploper van de Eredivisie als manager voetbalvisie. De functie van spelhervattingen-specialist is nieuw bij de Eindhovense club.
3 uur geledenMACCLESFIELD (ANP) - Bekerhouder Crystal Palace is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de FA Cup. De ploeg uit Londen verloor met 2-1 van Macclesfield FC, dat uitkomt op het zesde niveau.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid-coach Xabi Alonso kan zondag bij de finale van de Spaanse Super Cup tegen Barcelona beschikken over Kylian Mbappé, die terugkeert van een knieblessure
5 uur geleden