Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie gewonnen van sc Heerenveen. De nieuwe koploper uit Rotterdam was op bezoek in Friesland met 3-1 te sterk voor de thuisploeg.

Voor aanvang wisten beide ploegen dat de eerste plaats mogelijk was. Heerenveen had 6 punten gepakt uit de eerste twee duels, na zeges op RKC Waalwijk (3-1) en FC Utrecht (0-2), terwijl Sparta 4 punten had na een overwinning op PEC Zwolle (1-2) en een gelijkspel tegen Feyenoord (2-2). De Friezen hadden zodoende genoeg aan een punt voor de koppositie, de Rotterdamse ploeg moest winnen.

Heerenveen maakte in de openingsfase het meeste aanspraak op een voorsprong. Sparta-keeper Nick Olij redde op inzetten van onder anderen Ion Nicolaescu en Mats Köhlert, terwijl Osame Sahraoui de paal raakte. Het was echter Sparta dat in de 34e minuut de score opende via Tobias Lauritsen. Na een schot op de paal van Koki Saito werkte de Noorse aanvaller de rebound achter doelman Andries Noppert (1-0).

Rode kaart

Sparta verdubbelde de voorsprong in de 53e minuut na een fout van Noppert. De Oranje-international gaf een rebound weg bij een schot van Arno Verschueren, waarna Saito de bal binnenkopte. De Japanner tekende vijf minuten later met een doeltreffend schot ook voor de 3-0. Heerenveen deed twintig minuten voor tijd nog wat terug via Pawel Bochniewicz, maar verder kwam de thuisploeg niet. Thom Haye van Heerenveen kreeg in de blessuretijd nog rood na een onbezonnen tackle.

Met de zege komt koploper Sparta op 7 punten uit drie wedstrijden. AZ, FC Twente en PSV hebben 1 punt minder na twee duels, terwijl Ajax op 4 punten staat. De vier ploegen kwamen dit weekend niet in actie vanwege hun Europese verplichtingen en zouden de Rotterdammers kunnen passeren als ze hun inhaalwedstrijden winnen.

Meer uit Voetbal

PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

53 minuten geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

3 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

16 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

16 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

18 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

18 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

18 uur geleden