Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie gewonnen van sc Heerenveen. De nieuwe koploper uit Rotterdam was op bezoek in Friesland met 3-1 te sterk voor de thuisploeg.

Voor aanvang wisten beide ploegen dat de eerste plaats mogelijk was. Heerenveen had 6 punten gepakt uit de eerste twee duels, na zeges op RKC Waalwijk (3-1) en FC Utrecht (0-2), terwijl Sparta 4 punten had na een overwinning op PEC Zwolle (1-2) en een gelijkspel tegen Feyenoord (2-2). De Friezen hadden zodoende genoeg aan een punt voor de koppositie, de Rotterdamse ploeg moest winnen.

Heerenveen maakte in de openingsfase het meeste aanspraak op een voorsprong. Sparta-keeper Nick Olij redde op inzetten van onder anderen Ion Nicolaescu en Mats Köhlert, terwijl Osame Sahraoui de paal raakte. Het was echter Sparta dat in de 34e minuut de score opende via Tobias Lauritsen. Na een schot op de paal van Koki Saito werkte de Noorse aanvaller de rebound achter doelman Andries Noppert (1-0).

Rode kaart

Sparta verdubbelde de voorsprong in de 53e minuut na een fout van Noppert. De Oranje-international gaf een rebound weg bij een schot van Arno Verschueren, waarna Saito de bal binnenkopte. De Japanner tekende vijf minuten later met een doeltreffend schot ook voor de 3-0. Heerenveen deed twintig minuten voor tijd nog wat terug via Pawel Bochniewicz, maar verder kwam de thuisploeg niet. Thom Haye van Heerenveen kreeg in de blessuretijd nog rood na een onbezonnen tackle.

Met de zege komt koploper Sparta op 7 punten uit drie wedstrijden. AZ, FC Twente en PSV hebben 1 punt minder na twee duels, terwijl Ajax op 4 punten staat. De vier ploegen kwamen dit weekend niet in actie vanwege hun Europese verplichtingen en zouden de Rotterdammers kunnen passeren als ze hun inhaalwedstrijden winnen.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

15 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

15 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

15 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

16 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

17 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden