Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie gewonnen van sc Heerenveen. De nieuwe koploper uit Rotterdam was op bezoek in Friesland met 3-1 te sterk voor de thuisploeg.

Voor aanvang wisten beide ploegen dat de eerste plaats mogelijk was. Heerenveen had 6 punten gepakt uit de eerste twee duels, na zeges op RKC Waalwijk (3-1) en FC Utrecht (0-2), terwijl Sparta 4 punten had na een overwinning op PEC Zwolle (1-2) en een gelijkspel tegen Feyenoord (2-2). De Friezen hadden zodoende genoeg aan een punt voor de koppositie, de Rotterdamse ploeg moest winnen.

Heerenveen maakte in de openingsfase het meeste aanspraak op een voorsprong. Sparta-keeper Nick Olij redde op inzetten van onder anderen Ion Nicolaescu en Mats Köhlert, terwijl Osame Sahraoui de paal raakte. Het was echter Sparta dat in de 34e minuut de score opende via Tobias Lauritsen. Na een schot op de paal van Koki Saito werkte de Noorse aanvaller de rebound achter doelman Andries Noppert (1-0).

Rode kaart

Sparta verdubbelde de voorsprong in de 53e minuut na een fout van Noppert. De Oranje-international gaf een rebound weg bij een schot van Arno Verschueren, waarna Saito de bal binnenkopte. De Japanner tekende vijf minuten later met een doeltreffend schot ook voor de 3-0. Heerenveen deed twintig minuten voor tijd nog wat terug via Pawel Bochniewicz, maar verder kwam de thuisploeg niet. Thom Haye van Heerenveen kreeg in de blessuretijd nog rood na een onbezonnen tackle.

Met de zege komt koploper Sparta op 7 punten uit drie wedstrijden. AZ, FC Twente en PSV hebben 1 punt minder na twee duels, terwijl Ajax op 4 punten staat. De vier ploegen kwamen dit weekend niet in actie vanwege hun Europese verplichtingen en zouden de Rotterdammers kunnen passeren als ze hun inhaalwedstrijden winnen.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

3 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

5 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

6 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

7 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

9 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

11 uur geleden