Sparta koploper Eredivisie na overwinning bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie gewonnen van sc Heerenveen. De nieuwe koploper uit Rotterdam was op bezoek in Friesland met 3-1 te sterk voor de thuisploeg.
Voor aanvang wisten beide ploegen dat de eerste plaats mogelijk was. Heerenveen had 6 punten gepakt uit de eerste twee duels, na zeges op RKC Waalwijk (3-1) en FC Utrecht (0-2), terwijl Sparta 4 punten had na een overwinning op PEC Zwolle (1-2) en een gelijkspel tegen Feyenoord (2-2). De Friezen hadden zodoende genoeg aan een punt voor de koppositie, de Rotterdamse ploeg moest winnen.
Heerenveen maakte in de openingsfase het meeste aanspraak op een voorsprong. Sparta-keeper Nick Olij redde op inzetten van onder anderen Ion Nicolaescu en Mats Köhlert, terwijl Osame Sahraoui de paal raakte. Het was echter Sparta dat in de 34e minuut de score opende via Tobias Lauritsen. Na een schot op de paal van Koki Saito werkte de Noorse aanvaller de rebound achter doelman Andries Noppert (1-0).
Rode kaart
Sparta verdubbelde de voorsprong in de 53e minuut na een fout van Noppert. De Oranje-international gaf een rebound weg bij een schot van Arno Verschueren, waarna Saito de bal binnenkopte. De Japanner tekende vijf minuten later met een doeltreffend schot ook voor de 3-0. Heerenveen deed twintig minuten voor tijd nog wat terug via Pawel Bochniewicz, maar verder kwam de thuisploeg niet. Thom Haye van Heerenveen kreeg in de blessuretijd nog rood na een onbezonnen tackle.
Met de zege komt koploper Sparta op 7 punten uit drie wedstrijden. AZ, FC Twente en PSV hebben 1 punt minder na twee duels, terwijl Ajax op 4 punten staat. De vier ploegen kwamen dit weekend niet in actie vanwege hun Europese verplichtingen en zouden de Rotterdammers kunnen passeren als ze hun inhaalwedstrijden winnen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
10 uur geleden