Sparta komt niet nog eens terug van 0-4
ROTTERDAM (ANP) - Door een eenvoudige overwinning op Sparta Rotterdam is sc Heerenveen achter Ajax en Vitesse voorlopig de nummer drie van Nederland. De Friezen hadden op het Kasteel vaak vrij spel en wonnen overtuigend met 1-4, na aanvankelijk op 0-4 te hebben gestaan. Sparta, dat nog steeds wacht op de eerste zege, had eerder dit seizoen tegen AZ een achterstand van 0-4 weggewerkt.
De Zweed Benjamin Nygren zette de Friezen al snel op voorsprong, na doorkoppen van Henk Veerman. Jan Paul van Hecke zorgde voor nummer twee. Hij kopte in na een voorzet van Joey Veerman. Nog voor rust werd het 3-0 door Henk Veerman. De spits schoot van dichtbij raak, na voorbereidend werk van Nygren.
In het eerste deel kreeg ook Mitchell van Bergen nog twee grote kansen, maar hij stuitte beide keren op Maduka Okoye. De Nigeriaan stond in het doel bij Sparta. Hij kreeg van trainer Henk Fraser de voorkeur boven Benjamin van Leer.
Door Veerman en Veerman liep Heerenveen na de hervatting verder uit. Henk schoot uit een moeilijke hoek beheerst raakt, na een pass van Joey. Trainer Johnny Jansen haalde het duo 2 minuten voor het einde naar de kant.
Na een uur was er de eerste serieuze kans voor Sparta. De Duitse aanvaller Lennart Thy leek te scoren, maar doelman Erwin Mulder wist de bal nog net met behulp van de paal uit het doel te houden. Even later herhaalde hij het een-tweetje met de paal bij een inzet van Abdou Harroui. In extra tijd scoorde Thy alsnog uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
7 uur geleden