Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta komt niet nog eens terug van 0-4

Sparta komt niet nog eens terug van 0-4

ROTTERDAM (ANP) - Door een eenvoudige overwinning op Sparta Rotterdam is sc Heerenveen achter Ajax en Vitesse voorlopig de nummer drie van Nederland. De Friezen hadden op het Kasteel vaak vrij spel en wonnen overtuigend met 1-4, na aanvankelijk op 0-4 te hebben gestaan. Sparta, dat nog steeds wacht op de eerste zege, had eerder dit seizoen tegen AZ een achterstand van 0-4 weggewerkt.

De Zweed Benjamin Nygren zette de Friezen al snel op voorsprong, na doorkoppen van Henk Veerman. Jan Paul van Hecke zorgde voor nummer twee. Hij kopte in na een voorzet van Joey Veerman. Nog voor rust werd het 3-0 door Henk Veerman. De spits schoot van dichtbij raak, na voorbereidend werk van Nygren.

In het eerste deel kreeg ook Mitchell van Bergen nog twee grote kansen, maar hij stuitte beide keren op Maduka Okoye. De Nigeriaan stond in het doel bij Sparta. Hij kreeg van trainer Henk Fraser de voorkeur boven Benjamin van Leer.

Door Veerman en Veerman liep Heerenveen na de hervatting verder uit. Henk schoot uit een moeilijke hoek beheerst raakt, na een pass van Joey. Trainer Johnny Jansen haalde het duo 2 minuten voor het einde naar de kant.

Na een uur was er de eerste serieuze kans voor Sparta. De Duitse aanvaller Lennart Thy leek te scoren, maar doelman Erwin Mulder wist de bal nog net met behulp van de paal uit het doel te houden. Even later herhaalde hij het een-tweetje met de paal bij een inzet van Abdou Harroui. In extra tijd scoorde Thy alsnog uit een strafschop.

Meer uit Voetbal

Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

11 minuten geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

1 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

2 uur geleden
Ajax verhuurt vleugelverdediger Alders aan Telstar

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.

2 uur geleden
AZ bekert met doelman Owusu-Oduro tegen FC Twente

ALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.

2 uur geleden
Directeur Feyenoord krijgt 'stortvloed' aan dreigementen binnen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.

2 uur geleden
HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

5 uur geleden