Sparta komt niet nog eens terug van 0-4
ROTTERDAM (ANP) - Door een eenvoudige overwinning op Sparta Rotterdam is sc Heerenveen achter Ajax en Vitesse voorlopig de nummer drie van Nederland. De Friezen hadden op het Kasteel vaak vrij spel en wonnen overtuigend met 1-4, na aanvankelijk op 0-4 te hebben gestaan. Sparta, dat nog steeds wacht op de eerste zege, had eerder dit seizoen tegen AZ een achterstand van 0-4 weggewerkt.
De Zweed Benjamin Nygren zette de Friezen al snel op voorsprong, na doorkoppen van Henk Veerman. Jan Paul van Hecke zorgde voor nummer twee. Hij kopte in na een voorzet van Joey Veerman. Nog voor rust werd het 3-0 door Henk Veerman. De spits schoot van dichtbij raak, na voorbereidend werk van Nygren.
In het eerste deel kreeg ook Mitchell van Bergen nog twee grote kansen, maar hij stuitte beide keren op Maduka Okoye. De Nigeriaan stond in het doel bij Sparta. Hij kreeg van trainer Henk Fraser de voorkeur boven Benjamin van Leer.
Door Veerman en Veerman liep Heerenveen na de hervatting verder uit. Henk schoot uit een moeilijke hoek beheerst raakt, na een pass van Joey. Trainer Johnny Jansen haalde het duo 2 minuten voor het einde naar de kant.
Na een uur was er de eerste serieuze kans voor Sparta. De Duitse aanvaller Lennart Thy leek te scoren, maar doelman Erwin Mulder wist de bal nog net met behulp van de paal uit het doel te houden. Even later herhaalde hij het een-tweetje met de paal bij een inzet van Abdou Harroui. In extra tijd scoorde Thy alsnog uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
5 uur geleden