Sparta komt met de schrik vrij bij amateurs OFC
OOSTZAAN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft met een benauwde zege op de amateurs van OFC de tweede ronde van het bekertoernooi bereikt. Invaller Tobias Lauritsen voorkwam met twee doelpunten in de slotfase dat de nummer 6 van de Eredivisie in Oostzaan een verlenging moest spelen: 1-3. Een dag eerder lieten RKC Waalwijk en Vitesse zich wel verrassen door amateurclubs in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker.
Sparta leek een makkelijke avond te gaan beleven toen Jason Lokilo al in de 3e minuut de score opende. OFC, dat onderaan staat in Jack's League (de tweede divisie), kwam echter in de 19e minuut op gelijke hoogte via Niels Butter.
Steijn bracht na 70 minuten de aanvallers Lauritsen en Vito van Crooij in het veld. Zij hadden net als heel wat andere vaste waardes aanvankelijk rust gekregen, maar moesten toch het veld in om Sparta te helpen. De Noorse spits zette de Rotterdammers in de 82e minuut op voorsprong en scoorde 3 minuten later opnieuw. Lauritsen liet in de blessuretijd een kans op een hattrick liggen.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
3 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
4 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
9 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
10 uur geleden