Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior

Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds eind oktober een thuiswedstrijd in de competitie gewonnen. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk keek tegen Excelsior al vroeg tegen een ruime achterstand aan, maar versloeg de stadgenoot alsnog met 4-2.

Kik Pierie opende in de 11e minuut de score voor Excelsior. De verdediger schoot raak na een hoekschop van Julian Baas. Na ruim een kwartier spelen stond Couhaib Driouech, die eind januari een transfer naar PSV zag afketsen, aan de basis van de tweede treffer. Na een voorzet vanaf rechts dacht keeper Nick Olij de bal te kunnen laten gaan, maar achter hem tikte Lance Duijvestijn binnen: 0-2.

Sparta reageerde snel en had de achterstand nog voor rust weggewerkt. Arno Verschueren schoot in de 24e minuut vanaf de rand van het zestienmetergebied raak. Na een half uur zorgde Bart Vriends, via Tobias Lauritsen, voor de 2-2. Koki Saito deed het voorbereidende werk.

Achtste plaats

Lauritsen was na rust voor een tweede keer trefzeker. De Noor bracht Sparta in de 75e minuut op voorsprong. In blessuretijd scoorde ook invaller Charles-Andreas Brym nog.

Sparta klimt dankzij de zege naar de achtste plaats met 29 punten. Excelsior blijft vijftiende met 21 punten.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

11 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

13 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

14 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

14 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

15 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

15 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

20 uur geleden