Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds eind oktober een thuiswedstrijd in de competitie gewonnen. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk keek tegen Excelsior al vroeg tegen een ruime achterstand aan, maar versloeg de stadgenoot alsnog met 4-2.
Kik Pierie opende in de 11e minuut de score voor Excelsior. De verdediger schoot raak na een hoekschop van Julian Baas. Na ruim een kwartier spelen stond Couhaib Driouech, die eind januari een transfer naar PSV zag afketsen, aan de basis van de tweede treffer. Na een voorzet vanaf rechts dacht keeper Nick Olij de bal te kunnen laten gaan, maar achter hem tikte Lance Duijvestijn binnen: 0-2.
Sparta reageerde snel en had de achterstand nog voor rust weggewerkt. Arno Verschueren schoot in de 24e minuut vanaf de rand van het zestienmetergebied raak. Na een half uur zorgde Bart Vriends, via Tobias Lauritsen, voor de 2-2. Koki Saito deed het voorbereidende werk.
Achtste plaats
Lauritsen was na rust voor een tweede keer trefzeker. De Noor bracht Sparta in de 75e minuut op voorsprong. In blessuretijd scoorde ook invaller Charles-Andreas Brym nog.
Sparta klimt dankzij de zege naar de achtste plaats met 29 punten. Excelsior blijft vijftiende met 21 punten.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
15 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
18 uur geleden