Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds eind oktober een thuiswedstrijd in de competitie gewonnen. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk keek tegen Excelsior al vroeg tegen een ruime achterstand aan, maar versloeg de stadgenoot alsnog met 4-2.
Kik Pierie opende in de 11e minuut de score voor Excelsior. De verdediger schoot raak na een hoekschop van Julian Baas. Na ruim een kwartier spelen stond Couhaib Driouech, die eind januari een transfer naar PSV zag afketsen, aan de basis van de tweede treffer. Na een voorzet vanaf rechts dacht keeper Nick Olij de bal te kunnen laten gaan, maar achter hem tikte Lance Duijvestijn binnen: 0-2.
Sparta reageerde snel en had de achterstand nog voor rust weggewerkt. Arno Verschueren schoot in de 24e minuut vanaf de rand van het zestienmetergebied raak. Na een half uur zorgde Bart Vriends, via Tobias Lauritsen, voor de 2-2. Koki Saito deed het voorbereidende werk.
Achtste plaats
Lauritsen was na rust voor een tweede keer trefzeker. De Noor bracht Sparta in de 75e minuut op voorsprong. In blessuretijd scoorde ook invaller Charles-Andreas Brym nog.
Sparta klimt dankzij de zege naar de achtste plaats met 29 punten. Excelsior blijft vijftiende met 21 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
33 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
42 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
3 uur geleden