Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior

Sparta knokt zich terug na achterstand en verslaat Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft voor het eerst sinds eind oktober een thuiswedstrijd in de competitie gewonnen. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk keek tegen Excelsior al vroeg tegen een ruime achterstand aan, maar versloeg de stadgenoot alsnog met 4-2.

Kik Pierie opende in de 11e minuut de score voor Excelsior. De verdediger schoot raak na een hoekschop van Julian Baas. Na ruim een kwartier spelen stond Couhaib Driouech, die eind januari een transfer naar PSV zag afketsen, aan de basis van de tweede treffer. Na een voorzet vanaf rechts dacht keeper Nick Olij de bal te kunnen laten gaan, maar achter hem tikte Lance Duijvestijn binnen: 0-2.

Sparta reageerde snel en had de achterstand nog voor rust weggewerkt. Arno Verschueren schoot in de 24e minuut vanaf de rand van het zestienmetergebied raak. Na een half uur zorgde Bart Vriends, via Tobias Lauritsen, voor de 2-2. Koki Saito deed het voorbereidende werk.

Achtste plaats

Lauritsen was na rust voor een tweede keer trefzeker. De Noor bracht Sparta in de 75e minuut op voorsprong. In blessuretijd scoorde ook invaller Charles-Andreas Brym nog.

Sparta klimt dankzij de zege naar de achtste plaats met 29 punten. Excelsior blijft vijftiende met 21 punten.

Meer uit Voetbal

Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

1 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

13 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

16 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

18 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

19 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

1 dag geleden