Sparta kijkt dankbaar terug op Beenhakkers tijd op Het Kasteel
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam was de laatste club waar Leo Beenhakker een functie in de voetballerij vervulde. De donderdag op 82-jarige leeftijd overleden Rotterdammer trad in december 2013 toe tot de raad van commissarissen van de club met de portefeuille technische zaken.
Anderhalf jaar later nam hij afscheid. "Ik ben op 1 juli precies vijftig jaar actief in dit mooie circus. Het is mooi geweest", was zijn uitleg. Al keerde hij in 2017 nog even terug als technisch adviseur. "Sparta Rotterdam is Leo Beenhakker dankbaar voor zijn totale inbreng in de Nederlandse voetbalhistorie, maar nog meer voor zijn inbreng en band met de club sinds 2013", schrijft Sparta op de website. "Nadat Leo zijn laatste officiële functie in het betaalde voetbal had neergelegd was hij nog altijd graag aanwezig op Het Kasteel. Zomaar bij een training observeren, even een praatje maken met de trainer of met voormalige collega's op kantoor. Lekker Rotterdams ouwehoeren en een bakkie cappuccino drinken."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
13 uur geleden