Sparta huurt middenvelder Eiting tot einde seizoen van FC Twente
ROTTERDAM (ANP) - Carel Eiting speelt de rest van het seizoen op huurbasis voor Sparta Rotterdam. De 26-jarige middenvelder komt over van FC Twente, waar hij nog tot de zomer van 2026 onder contract staat.
"Met de komst van Carel versterken we ons middenveld met name qua voetballend vermogen en creativiteit", zei technisch directeur Gerard Nijkamp op de website van de nummer 16 van de Eredivisie. "De transferperiode duurt nog enkele weken en we wilden ons zo vroeg mogelijk versterken met het oog op het mogelijk vertrek van één of meerdere middenvelders."
"Onze eerste keus was om Carel Eiting toe te voegen aan de groep, mede omdat in de situatie waarin Sparta zit we de voorkeur geven aan spelers die de Eredivisie gewend zijn", aldus Nijkamp.
Eiting speelde dit seizoen zestien competitieduels voor FC Twente, waarvan tien als invaller. Eerder kwam hij uit voor Ajax, Huddersfield Town, KRC Genk en FC Volendam, voordat hij in 2023 werd aangetrokken door FC Twente.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
47 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden