Sparta huurt Hlynsson (Ajax) en Van Bergen (FC Twente)
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft Ajacied Kristian Hlynsson en Mitchell van Bergen van FC Twente tot het einde van het seizoen gehuurd. De 21-jarige IJslander staat nog tot de zomer van 2026 onder contract in Amsterdam. De verbintenis van Van Bergen (25) loopt tot medio 2027.
"Kristian heeft vorig seizoen veel speeltijd gehad maar vanwege de concurrentie op zijn positie is dat nu niet het geval", zei technisch directeur Alex Kroes van Ajax op de clubsite. "Hij is nog jong maar heeft al flink wat ervaring op het hoogste niveau, ook bij Jong Ajax staat voor hem de teller inmiddels op 87 wedstrijden."
"Bij Sparta kan hij een belangrijke speler worden de komende maanden, daar hebben wij alle vertrouwen in. Het geeft hem de kans om verder te groeien, wij hebben hem veel succes gewenst en zien hem aan het begin van het volgende seizoen graag weer terug bij Ajax", aldus Kroes.
Twente
Van Bergen speelde 36 competitiewedstrijden voor Twente sinds zijn komst in 2023. Eerder kwam hij uit voor Vitesse, sc Heerenveen en het Franse Stade Reims.
"Bij FC Twente was Mitchell niet altijd verzekerd van een basisplaats, waardoor we met alle betrokken partijen de mogelijkheid hebben besproken om Mitchell op huurbasis tijdelijk over te nemen", legt technisch directeur Gerard Nijkamp uit op de site van Sparta.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
4 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
5 uur geleden