Sparta huurt Hlynsson (Ajax) en Van Bergen (FC Twente)
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft Ajacied Kristian Hlynsson en Mitchell van Bergen van FC Twente tot het einde van het seizoen gehuurd. De 21-jarige IJslander staat nog tot de zomer van 2026 onder contract in Amsterdam. De verbintenis van Van Bergen (25) loopt tot medio 2027.
"Kristian heeft vorig seizoen veel speeltijd gehad maar vanwege de concurrentie op zijn positie is dat nu niet het geval", zei technisch directeur Alex Kroes van Ajax op de clubsite. "Hij is nog jong maar heeft al flink wat ervaring op het hoogste niveau, ook bij Jong Ajax staat voor hem de teller inmiddels op 87 wedstrijden."
"Bij Sparta kan hij een belangrijke speler worden de komende maanden, daar hebben wij alle vertrouwen in. Het geeft hem de kans om verder te groeien, wij hebben hem veel succes gewenst en zien hem aan het begin van het volgende seizoen graag weer terug bij Ajax", aldus Kroes.
Twente
Van Bergen speelde 36 competitiewedstrijden voor Twente sinds zijn komst in 2023. Eerder kwam hij uit voor Vitesse, sc Heerenveen en het Franse Stade Reims.
"Bij FC Twente was Mitchell niet altijd verzekerd van een basisplaats, waardoor we met alle betrokken partijen de mogelijkheid hebben besproken om Mitchell op huurbasis tijdelijk over te nemen", legt technisch directeur Gerard Nijkamp uit op de site van Sparta.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
12 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
28 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
55 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden