Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta houdt Cambuur op 1-1 in Leeuwarden

Sparta houdt Cambuur op 1-1 in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur Leeuwarden heeft opnieuw een thuiswedstrijd niet kunnen winnen. De Friese ploeg moest tegen Sparta Rotterdam genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. De enige treffer voor de thuisploeg was te danken aan een blunder van doelman Tim Coremans van Sparta, die de bal na een redding losliet en in zijn eigen doel liet rollen.

Cambuur behoudt door het gelijke spel de achtste positie in de Eredivisie. De ploeg kwam in punten gelijk met FC Utrecht, dat verloor van Ajax, maar heeft een minder doelsaldo. Sparta blijft zestiende en daarmee in de gevarenzone.

Sparta was zeker niet de mindere ploeg en had al heel snel op voorsprong kunnen staan. Aanwinst Adrián Dalmau, gehuurd van FC Utrecht, was in de beginfase twee keer dicht bij een doelpunt. Cambuur kreeg daarna meer overwicht, maar wist geen kans met een eigen speler te verzilveren. Na dik een half uur stond het toch 1-0 voor de Friezen dankzij de blunder van keeper Coremans.

In de tweede helft waren er kansen over en weer. Kort nadat Nick Doodeman Cambuur met een harde schuiver bijna op 2-0 had gezet, viel de gelijkmaker. Laurent Jans zette door over de rechterflank en gaf voor op Dalmau, die de bal controleerde op de borst en vervolgens feilloos in het doel schoot.

Meer uit Voetbal

FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

27 minuten geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

36 minuten geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

1 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

10 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

14 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

18 uur geleden