Sparta houdt Cambuur op 1-1 in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur Leeuwarden heeft opnieuw een thuiswedstrijd niet kunnen winnen. De Friese ploeg moest tegen Sparta Rotterdam genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. De enige treffer voor de thuisploeg was te danken aan een blunder van doelman Tim Coremans van Sparta, die de bal na een redding losliet en in zijn eigen doel liet rollen.
Cambuur behoudt door het gelijke spel de achtste positie in de Eredivisie. De ploeg kwam in punten gelijk met FC Utrecht, dat verloor van Ajax, maar heeft een minder doelsaldo. Sparta blijft zestiende en daarmee in de gevarenzone.
Sparta was zeker niet de mindere ploeg en had al heel snel op voorsprong kunnen staan. Aanwinst Adrián Dalmau, gehuurd van FC Utrecht, was in de beginfase twee keer dicht bij een doelpunt. Cambuur kreeg daarna meer overwicht, maar wist geen kans met een eigen speler te verzilveren. Na dik een half uur stond het toch 1-0 voor de Friezen dankzij de blunder van keeper Coremans.
In de tweede helft waren er kansen over en weer. Kort nadat Nick Doodeman Cambuur met een harde schuiver bijna op 2-0 had gezet, viel de gelijkmaker. Laurent Jans zette door over de rechterflank en gaf voor op Dalmau, die de bal controleerde op de borst en vervolgens feilloos in het doel schoot.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
7 uur geleden