Sparta en Heracles spelen gelijk en pakken eerste punt
ROTTERDAM (ANP) - Sparta en Heracles hebben in een levendig duel met veel strijd op het Kasteel gelijkgespeeld. Het werd 1-1. In de eerste helft golfde het spel op en neer, maar Sparta had de pech dat aanvoerder Adil Auassar al binnen een half uur moest uitvallen. Hij moest met een brancard het veld verlaten met een nog onbekende kwetsuur.
Toch raakten de Rotterdammers niet van slag. Bart Vriends opende voor de thuisclub de score met een treffer uit een corner in de 40e minuut. Heracles had in het vervolg van de wedstrijd veruit het meeste balbezit, maar slaagde er tot een kwartier voor tijd nauwelijks in om een grote scoringskans te creëren. De ploeg uit Almelo kreeg in de 77e toch de beloning voor het veldoverwicht en harde werken toen invaller Delano Burgzorg de 1-1 binnenschoot.
Voor beide ploegen was het na de nederlaag vorige week het eerst punt van deze competitie.
Bij Sparta ontbrak spelmaker Abdou Harroui. De Rotterdamse club heeft naar verluidt overeenstemming bereikt met de Engelse club Nottingham Forest over een transfer. Die tweevoudig Europacup 1-winnaar, die uitkomt in het Championship, staat na vier wedstrijden onderaan met 0 punten. Sparta zou een transfersom van enkele miljoenen ontvangen voor de 23-jarige middenvelder.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
41 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
22 uur geleden