Sparta en Fortuna Sittard spelen weer gelijk
ROTTERDAM (ANP) - Het eredivisieduel tussen nummer 11 Sparta en nummer 14 Fortuna Sittard is in een gelijkspel geëindigd. Op het Kasteel werd het 1-1. Eerder dit seizoen speelden de clubs ook al gelijk in Sittard; toen werd het 0-0.
De Moldaviër Vitalie Damascan bracht Fortuna na 20 minuten aan de leiding. Damascan kreeg de bal fortuinlijk mee, omspeelde Sparta-keeper Ariel Harush en schoot eenvoudig raak. In de 73e minuut maakte Jurgen Mattheij gelijk met een kopbal uit een corner. Alexei Koselev, de keeper van Fortuna, zat er nog aan, maar wist de inzet niet te keren.
Bij Sparta verving Joël Piroe de geblesseerde Ragnar Ache en Mica Pinto stond voor het eerst in de basis.
Voor Fortuna is het pas het derde punt in een uitwedstrijd. De Limburgers wonnen nog niet buiten Sittard. Door het gelijkspel blijft het verschil tussen de twee clubs vier punten: 23 om 19.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
16 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
1 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
19 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
21 uur geleden