Sparta en FC Groningen blijven steken op gelijkspel
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en FC Groningen zijn in een matig duel blijven steken op een 1-1-gelijkspel. Met de remise op Het Kasteel schieten beide ploegen niet zo veel op. Sparta blijft zeventiende en Groningen zestiende. Beide ploegen hebben net als RKC 7 punten.
Cyril Ngonge opende de score voor Groningen na ongeveer een half uur. Hij kon succesvol op doel schieten na een voorzet van Mo El Hankouri. Bryan Smeets maakte vijf minuten later op vergelijkbare wijze gelijk. Geheel vrij kon hij na voorbereidend werk van Laurent Jans in de korte hoek raak schieten.
In de tweede helft zocht vooral Sparta naar een tweede treffer. Lennart Thy, Bart Vriends en Sven Mijnans kregen kansen, maar waren maar niet doeltreffend. Doelman Peter Leeuwenburgh van Groningen bracht in de slotfase redding op een schot van Mijnans en Emanuel Emegha kopte nog naast namens Sparta.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
53 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden