Sparta en FC Groningen blijven steken op gelijkspel
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en FC Groningen zijn in een matig duel blijven steken op een 1-1-gelijkspel. Met de remise op Het Kasteel schieten beide ploegen niet zo veel op. Sparta blijft zeventiende en Groningen zestiende. Beide ploegen hebben net als RKC 7 punten.
Cyril Ngonge opende de score voor Groningen na ongeveer een half uur. Hij kon succesvol op doel schieten na een voorzet van Mo El Hankouri. Bryan Smeets maakte vijf minuten later op vergelijkbare wijze gelijk. Geheel vrij kon hij na voorbereidend werk van Laurent Jans in de korte hoek raak schieten.
In de tweede helft zocht vooral Sparta naar een tweede treffer. Lennart Thy, Bart Vriends en Sven Mijnans kregen kansen, maar waren maar niet doeltreffend. Doelman Peter Leeuwenburgh van Groningen bracht in de slotfase redding op een schot van Mijnans en Emanuel Emegha kopte nog naast namens Sparta.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
5 uur geleden