Sparta boekt tegen FC Groningen tweede zege op rij
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de tweede zege op rij geboekt. Op Het Kasteel won de ploeg van coach Maurice Steijn met 1-0 van FC Groningen door een treffer van Tobias Lauritsen. Het is de eerste thuiszege van Sparta in de Eredivisie dit seizoen.
De Rotterdammers zijn door de zege op 20 punten gekomen. Dat is er 1 minder dan de Groningers van trainer Dick Lukkien. Sparta staat zestiende, Groningen vijftiende. Sparta en FC Groningen haalden allebei 5 punten uit de Eredivisieduels in 2025. De Rotterdammers wonnen vorige week knap bij AZ, maar de matchwinner van die wedstrijd, Arno Verschueren, is inmiddels vertrokken naar FC Twente.
Steijn begon met de net gehuurde Kristian Hlynsson en Mitchell van Bergen. De thuisploeg wilde wel in de eerste helft, maar de kansen waren heel schaars. Hlynsson kopte naast.
Na de rust kreeg Groningen een strafschop na een lichte overtreding van Marvin Young op Brynjólfur Willumsson. Doelman Nick Olij stopte de zwak ingeschoten strafschop van Leandro Bacuna. Uit een corner kopte Lauritsen daarna op aangeven van Carel Eiting raak.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
22 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden