Sparta boekt tegen FC Groningen tweede zege op rij
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de tweede zege op rij geboekt. Op Het Kasteel won de ploeg van coach Maurice Steijn met 1-0 van FC Groningen door een treffer van Tobias Lauritsen. Het is de eerste thuiszege van Sparta in de Eredivisie dit seizoen.
De Rotterdammers zijn door de zege op 20 punten gekomen. Dat is er 1 minder dan de Groningers van trainer Dick Lukkien. Sparta staat zestiende, Groningen vijftiende. Sparta en FC Groningen haalden allebei 5 punten uit de Eredivisieduels in 2025. De Rotterdammers wonnen vorige week knap bij AZ, maar de matchwinner van die wedstrijd, Arno Verschueren, is inmiddels vertrokken naar FC Twente.
Steijn begon met de net gehuurde Kristian Hlynsson en Mitchell van Bergen. De thuisploeg wilde wel in de eerste helft, maar de kansen waren heel schaars. Hlynsson kopte naast.
Na de rust kreeg Groningen een strafschop na een lichte overtreding van Marvin Young op Brynjólfur Willumsson. Doelman Nick Olij stopte de zwak ingeschoten strafschop van Leandro Bacuna. Uit een corner kopte Lauritsen daarna op aangeven van Carel Eiting raak.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
23 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
33 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
17 uur geleden