Sparta boekt nipte zege bij Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - Sparta heeft een 1-0-zege geboekt bij Heracles Almelo. Joshua Kitolano maakte na een uur de enige treffer van het matige duel.
Met de tweede uitzege op rij klimt Sparta naar de zesde plaats op de ranglijst. Heracles staat op de twaalfde plek.
Geen van beide ploegen wist in de eerste helft veel indruk te maken. Sparta-middenvelder Jonathan de Guzman testte doelman Michael Brouwer met een vrije trap, waarna Mohamed Sankoh aan de andere kant van het veld gevaarlijk was met een van richting veranderd schot. De beste kans was voor Bryan Limbombe, maar de Heracles-aanvaller schoot recht op keeper Nick Olij.
Heracles was na rust ook dicht bij de openingstreffer. Sankoh kreeg zijn hoofd net niet tegen een voorzet van Limbombe, waarna de Belg zelf een enorme kans miste. Hij kreeg bij de tweede paal een doorgeschoten bal voor zijn voeten, maar kreeg hem niet langs Olij. Een paar minuten later was het wel raak voor Sparta, al hadden de bezoekers de hulp van Heracles nodig. Sven Sonnenberg leverde bal zomaar in bij Djevencio van der Kust, die Kitolano in staat stelde om de 1-0 te maken.
De Guzman en Django Warmerdam waren in de blessuretijd nog dicht bij een tweede treffer voor Sparta, maar Brouwer redde knap.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
9 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
12 uur geleden