Sparta boekt nipte zege bij Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - Sparta heeft een 1-0-zege geboekt bij Heracles Almelo. Joshua Kitolano maakte na een uur de enige treffer van het matige duel.
Met de tweede uitzege op rij klimt Sparta naar de zesde plaats op de ranglijst. Heracles staat op de twaalfde plek.
Geen van beide ploegen wist in de eerste helft veel indruk te maken. Sparta-middenvelder Jonathan de Guzman testte doelman Michael Brouwer met een vrije trap, waarna Mohamed Sankoh aan de andere kant van het veld gevaarlijk was met een van richting veranderd schot. De beste kans was voor Bryan Limbombe, maar de Heracles-aanvaller schoot recht op keeper Nick Olij.
Heracles was na rust ook dicht bij de openingstreffer. Sankoh kreeg zijn hoofd net niet tegen een voorzet van Limbombe, waarna de Belg zelf een enorme kans miste. Hij kreeg bij de tweede paal een doorgeschoten bal voor zijn voeten, maar kreeg hem niet langs Olij. Een paar minuten later was het wel raak voor Sparta, al hadden de bezoekers de hulp van Heracles nodig. Sven Sonnenberg leverde bal zomaar in bij Djevencio van der Kust, die Kitolano in staat stelde om de 1-0 te maken.
De Guzman en Django Warmerdam waren in de blessuretijd nog dicht bij een tweede treffer voor Sparta, maar Brouwer redde knap.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
34 minuten geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
34 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
3 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
5 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
21 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
22 uur geleden